eReport.sk
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková sa prihovára počas tlačovej konferencie pred stretnutím ministrov zahraničných vecí skupiny G7 vo Weissenhäuser Strand na severe Nemecka vo štvrtok 12. mája 2022.
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. tasr:/ap

Berlín cez Baerbockovú odkázal: Nemecko má výhrady k dodávkam bojových lietadiel na Ukrajinu!


Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková vyjadrila výhrady k požiadavke Ukrajiny na dodanie stíhačiek zo Západu. Povedala to na začiatku stretnutia ministrov zahraničných vecí skupiny G7 v letovisku Weissenhäuser Strand na severe Nemecka. TASR informáciu prevzala od agentúry DPA.

Baerbocková poukázala na to, že západné mocnosti odmietli výzvu Ukrajiny na zavedenie bezletovej zóny nad krajinou. Dodala, že Berlín „zaujal jasné stanovisko“ aj v otázke poskytnutia lietadiel.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba počas nedávnej návštevy Nemecka vyzval na dodanie moderných lietadiel a systémov protiraketovej obrany do jeho krajiny.

Nemecká spolková vláda aj členské štáty NATO sú striktne proti zriadeniu bezletovej zóny nad Ukrajinou, pretože sa obávajú, že jej presadzovanie by mohlo viesť k priamej konfrontácii medzi Severoatlantickou alianciou a Ruskom, pripomenula DPA.

Šéfka nemeckej diplomacie spresnila, že počas svojej utorkovej návštevy v Kyjeve hovorila o tom, „ako môžeme podporiť Ukrajinu, predovšetkým pokiaľ ide o jej schopnosť brániť sa, bez toho, aby sme prispeli k tomu, že NATO sa stane účastníkom tejto vojny“.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba počas nedávnej návštevy Nemecka vyzval na dodanie moderných lietadiel a systémov protiraketovej obrany do jeho krajiny. Kuleba by sa podľa DPA mal v piatok zúčastniť na stretnutí ministrov zahraničných vecí G7.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cena plynu sa môže zvýšiť
  2. Na archívnej snímke z 8. apríla 2020 slnko zapadá za ropným vrtom v texaskom meste Kames.
  3. Bojové lietadlo Mig-29
  4. Peter Weiss
  5. Rusko je synonymom teroru
  6. Načo je toto dobré

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Berlín cez Baerbockovú odkázal: Nemecko má výhrady k dodávkam bojových lietadiel na Ukrajinu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: