eReport.sk
Artur Bekmatov, socialisti, opozičný politik
Artur Bekmatov, foto:ig/a.b.

Americká spoločnosť na Slovensku šikanuje vedenie odborov. Problém rieši Bekmatov

Socialista Artur Bekmatov koná proti americkej spoločnosti DELL. Tá hrubo porušuje práva odborov a zamestnancov na Slovensku. Vedenie spoločnosti DELL šikanuje vedenie odborov. Bekmatov koná v súčinnosti s so štátnym tajomníkom ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, Braňom Ondrušom.

Bekmatov koná proti americkej spoločnosti DELL

„Manažment DELL sa má na čo tešiť. Vďaka vlastnej arogancii,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti kandidát do parlamentu vo voľbách 2023, A. Bekmatov.

„Kontrola z inšpekcie práce, urýchlenie prípadných súdnych procesov či možná zmena legislatívy v prospech zamestnancov. Na toto sa môže „tešiť“ manažment spoločnosti DELL v najbližšej dobe,“ informuje následne. Bekmatov už niekoľko týždňov rieši problémy a pomáha odborom a slovenským zamestnancom v spoločnosti DELL. Aktivity vedie v spolupráci so štátnym tajomníkom ministerstva práce, Braňom Ondrušom. „Ten zostal nemilo prekvapený z toho, čo všetko si americká korporácia dovoľuje a s akou dávkou arogancie,“ informuje mladý socialista.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Samozvané elity
  2. Artur Bekmatov, socialisti, opozičný politik

Čo sa v spoločnosti DELL deje?

Bekmatov o všetkom informuje na sociálnej sieti.

„IT spoločnosť Dell sa snaží postupne rozložiť odbory, ktoré sa vo firme snažili na základe podnetov stoviek kolegov zlepšovať pracovné podmienky. Manažment sa namiesto rešpektovania vlastných zamestnancov a konštruktívneho dialógu rozhodol povyhadzovať jednotlivých členov predsedníctva odborov. Nielen, že ide o vrcholne cynické správanie zamestnávateľa, ale hlavne ide o trojnásobné porušenie zákonníka práce!“ napísal Bekmatov pred časom.

Neskôr dodal, že manažment spoločnosti šikanuje vedenie odborov a snaží sa zlikvidovať odbory v podniku. „Ako? Zbavuje sa členov vedenia odborovej organizácie. Robí tak vedome v rozpore so zákonom,“ informoval.

Ako problém vníma Artur Bekmatov hlavne personálny nedostatok na inšpektorátoch práce. „Nie je dostatok ľudí, ktorí by na dodržiavanie zákonov dohliadali (a robili tak ochotne). A zamestnávatelia tento nedostatok zneužívajú do sýtosti. Zisk totiž pochádza zo žmýkania zamestnanca zamestnávateľom, a preto kapitál vždy zasiahne proti snahám pracujúcich vydobyť si, čo im patrí,“ napísal socialista pred časom. Socialisti dokonca pre zamestnancov DELL-u iniciovali aj petíciu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americká spoločnosť na Slovensku šikanuje vedenie odborov. Problém rieši Bekmatov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre