eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Baťovej manžel opäť zúri. Matoviča nazval klamárskou sviňou

Dráma pokračuje. Vyzerá, že zverejnenie zmluvy medzi slovenskou a ruskou stranou o Sputniku V, rozpútava na politickej scéne ďalšie vášne. Vytočený zostal najmä manžel šéfky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Rado Baťo. A na expremiérovi Igorovi Matovičovi nenechal opäť nitku suchú.

Baťo si totiž preštudoval včera zverejnenú zmluvu o nákupe ruskej vakcíny. „ŠÚKL je oprávnený urobiť kontrolu v hocijakom výrobnom závode a vypýtať si relevantnú dokumentáciu k vakcíne. Rusko je povinné poskytnúť plný prístup a poskytnúť vyžiadanú dokumentáciu,“ píše Baťo s tým, že podľa zmluvy má Slovensko právo podrobiť dodanú šaržu vakcíny laboratórnym skúškam. „Zmluva neobsahuje žiadnu klauzulu o tom, že by ju Rusko mohlo vypovedať na základe testovania v „necertifikovanom“ laboratóriu,“ zdôrazňuje bývalý poradca prezidenta Andreja Kisku.

Tieto skutočnosti ho zrejme poriadne naštartovali a spustil. „Igor Matovič je klamárska sviňa. Celý jeho útok na Zuzanu a následné vyhrážky zo strany tupej lúzy boli založené na lži,“ rozčúlil sa Baťo.

Zdroj: fb/rado.bato

Podľa Baťa je však Matovič aj kriminálnik, ktorý vraj zneužil svoju funkciu. „Bolo by už načase, keby sa pán Žilinka prestal zaoberať kolúznou väzbou pre Pčolinského a začal zaoberať kolúznou väzbou pre Matoviča,“ poslal Baťo štipľavý odkaz. Podľa jeho slov je totiž jasné, že expremiér musel vidieť, že zmluvu porušuje ruská strana a nie Slovensko. „Miliónová pokuta, ktorú Krajčí (pozn. v tom čase minister zdravotníctva) v zmluve podpísal pre prípad vyzradenia jej obsahu, je už len čerešnička na torte v sérii krokov poškodzujúcich záujmy Slovenska. Matovič s Krajčím patria do basy,“ dodal manžel šéfky ŠÚKLu.

Baťo si prečítal zverejnenú zmluvu o nákupe Sputnika a zostal vytočený. – Foto: tasr

Toto nie je prvý raz, čo ho celá vec poriadne vytočila. Hoci samotná Baťová priznala, že spolu nežijú, ešte stále manžel bráni svoju polovičku ako sa len dá. Už v minulosti mal konflikt s expremiérom Igorom Matovičom, ktorý naznačoval, že Baťová je pri vyjadrovaní o Sputniku ovplyvnená svojim manželom. Baťo vtedy expremiérovi odkázal, aby si nebral meno manželky „do huby“, neskôr dokonca zverejnil telefónne číslo, pri ktorom síce nenapísal komu patrí, ale väčšina ľudí si ho spojila s Igorom Matovičom.

Prezidentka dáva kvete šéfke ŠÚKL. Toto už bolo na Matoviča príliš. – Foto: tasr

Priam legendárnou sa stala aj Matovičova dvojhodinová tlačovka, na ktorej v podstate skloňoval iba meno šéfky ŠÚKLu. Zuzane Baťovej vyčítal, že sa Sputnik V testoval v našich laboratóriách, čo malo vyvolať nevôľu ruskej strany.

Matovič sa dokonca pustil aj do prezidentky Zuzany Čaputovej. Nepáčilo sa mu totiž, že jej pri návšteve úradu darovala kvety. „Keď oni vidia (pozn. Rusi), že pani prezidentka dáva kyticu žene, ktorá takýmto spôsobom túto vakcínu celosvetovo ohovorí, tak si môžu povedať, holt…komu není shůry dáno, v apatece nekoupí,“ vzdychol si minister financií.

Jeho slová vyvolali opäť reakciu, keď na druhý deň ľudia doslova zasypali Baťovú kyticami na úrade. Podľa poslanca OĽANO Jozefa Pročka, však išlo o vopred pripravenú akciu, za ktorou vidí Progresívne Slovensko.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport