tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Baránek v komentári pre eReport: Iba šialenec v kríze začne kriminalizovať názorovú inakosť

Výňatky zo správy OBSE „Vojnové zločiny ozbrojených síl a bezpečnostných síl Ukrajiny: mučenie a neľudské zaobchádzanie“

Metódy

Autori: Údaje, ktoré sa nahromadili od prvej správy Nadácie pre demokratické štúdie, poskytujú dôkazy, že mučenie a neľudské zaobchádzanie páchané bezpečnostnými silami Ukrajiny, Ukrajinskými ozbrojenými silami, Národnou gardou a ďalšími formáciami Ministerstva vnútra Ukrajiny, ako aj nelegálnymi ozbrojenými skupinami, ako napríklad Pravý sektor, nielenže pokračovali, ale naberajú na obrátkach a stávajú sa systematickými… (str. 5 Správy…)

Väzni boli zabíjaní elektrickým prúdom, kruto bití rôznymi predmetmi, ako železné tyče, bejzbalové pálky, palice, pažbami pušiek, bajonetmi, gumenými obuškami niekoľko dní po sebe… V niektorých prípadoch boli väzňov poslali na mínové polia vojenskými vozidlami, čo viedlo k ich usmrteniu.Medzi ďalšie metódy mučenia, ktoré používajú ukrajinské ozbrojené a bezpečnostné sily, patrí lámanie kostí, bodanie a rezanie nožom, značkovanie horúcimi predmetmi, strieľanie do rôznych častí tela ručnými zbraňami…(str. 6 Správy…)

Rozsah, v akom sa mučenie realizuje a skutočnosť, že sa to robí systematicky dokazujú, že mučenie je zámernou stratégiou uvedených inštitúcií (pozn. autora: Ukrajinské ozbrojené sily, Národná garda, vojenské jednotky ministerstva vnútra, Bezpečnostná služba Ukrajiny), ktorú schválilo ich vedenie. (str. 7 Správy…)

Valery Yakovenko zo síl sebaobrany bol zajatý 27. júla 2014. Hovorí: „Odviezli ma do protiteroristickej operačnej štvrte v Kramatorsku, kde ma zbili. Štyria muži ma zdvihli a celou silou silou ma hodili o betónovú podlahu. Dostal som mozgovú príhodu a upadol som do bezvedomia… Dvakrát alebo trikrát sa mi pokúsili odrezať uši bajonetom… Keď som bol v protiteroristických operačných štvrtiach, videl som 17 odpaľovacích zariadení „Tochka-U“ a 4 odpaľovacie zariadenia „Smerch“. Počas môjho pobytu tam vypálili šesť sálv mínometnej paľby na Gorlovku a Luhansk… (str. 10 Správy…)

Jurij Novoseltsev, jedna z obetí mučenia, hovorí o ukrajinských vojakoch zo západnej Ukrajiny, ktorí bili a znásilňovali zajatú ženu v miestnosti vedľa tej, kde bol väznený: „Raz v noci som počul plakať ženu, ktorú bili. Boli to mladí vojaci, hovorili ukrajinsky, ale s rovnakým prízvukom, aký majú na západnej Ukrajine a niektoré slová boli poľské. Potom ju znásilňovali (bolo ich 4 alebo 5) a smiali sa pri tom… (str. 13 Správy…)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránek v komentári pre eReport: Iba šialenec v kríze začne kriminalizovať názorovú inakosť

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku