eReport.sk
Eduard Chmelár. Foto: tasr

Banda primitívov! Chmelár sa zastal Blahu a naložil Naďovi aj Nicholsonovej

Smerák Ľuboš Blaha a bývalý prezidentský kandidát Eduard Chmelár dostali vyhadzov z Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Nepredĺžili im, ako pedagógom, úväzky. Obaja zhodne tvrdia, že sa tak stalo iba preto, lebo sú kritikmi vlády. Samotná akadémia ich reakcie v utorkovom večernom spravodajstve RTVS odmietla a minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) ešte v pondelok situáciu ironicky komentoval slovami, že “je to obrovská strata pre ľudstvo”.

“Tak som sa práve dozvedel, že Chmelár a Blaha skončili na Akadémii policajného zboru, lebo im rektorka nepredĺžila zmluvu. Čo k tomu dodať, je to obrovská strata pre ľudstvo,” so značnou dávkou irónie reagoval vo svojom statuse šéf rezortu obrany.

Zdroj: fb/j.nad

Nie je jediným, kto dal takpovediac palec hore tomu, že Chmelár a Blaha na policajnej akadémii končia. “Napriek zdrvujúcim celosvetovým okolnostiam u nás predsa len svitá na lepšie časy,” takto komentovala nepredĺženie ich pracovných zmlúv so školou europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

Zdroj: fb/l.nicholsonova

Politický analytik Chmelár, ktorý je známy tým, že vytrvalo kritizuje Matovičov kabinet (ale nielen ten), však situáciu vidí celkom inak. Slovami, že “banda primitívov, ktorá nemá úctu k vzdelaniu, kultúre a pravidlám, nemôže priviesť Slovensko k zmene k lepšiemu” mimoriadne tvrdo reagoval na sociálnej sieti – a to nielen nielen na slová Naďa.

Chmelár: Je to pod moju úroveň

“Reakcie vládnych politikov a ich prívržencov na prepustenie kritikov vlády zo štátnej vysokej školy považujem nielen za zmes primitivizmu a arogancie, ale aj za dôkaz, že s garnitúrou, ktorá si nectí vzdelanie a nemá žiadnu kultúru, nemožno očakávať kvalitatívne zmeny k lepšiemu. Je pod moju úroveň, aby som sa bližšie pristavoval pri dlhodobo hulvátskych reakciách ministra obrany Naďa – sú jeho vlastnou vizitkou,” píše Chmelár.

Kompetentnosť posudzujú nekvalifikovaní ľudia

Vo svojom obsiahlom komentári sa zastal aj bývalého kolegu z akadémie, Blahu. “Každý vie, že s ním v mnohých veciach nesúhlasím a dostal som sa s ním do ostrých sporov. Ale v živote by mi nezišlo na um spochybňovať jeho odbornú spôsobilosť,” tvrdí vo svojom statuse Chmelár, ktorý komentár o jeho prepustení od Nicholsonovej, považuje za úsmevný. “Na rozdiel od nej, premiéra, predsedu parlamentu a ministra školstva som dostal kvalitné vzdelanie na našich a zahraničných univerzitách, svoje tituly som získal poctivo a moja dizertačná práca a časti mojej habilitačnej práce boli publikované knižne. Je skutočne zlou správou o stave spoločnosti, keď kompetentnosť posudzujú nekvalifikovaní ľudia.”

Blaha: Režú a rúbu

A čo hovorí na koniec svojej kariéry na akadémii Blaha? Takisto všetko zhrnul v obsahlom statuse. “Je to o vyšších poschodiach – Matovič a Mikulec sa mentálne zasekli v 50. rokoch a bojujú s ´triednym nepriateľom´. Režú a rúbu. Čakal som, kedy to príde – a prišlo. Študenti mi budú chýbať, učenie mám rád. Ale taký je život. Nesťažujem sa. Idem ďalej svojou cestou – ako vždy,” napísal opozičný politik okrem iného na sociálnej sieti.

Zdroj: ereport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Banda primitívov! Chmelár sa zastal Blahu a naložil Naďovi aj Nicholsonovej

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti