tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková sa prihovára počas tlačovej konferencie pred stretnutím ministrov zahraničných vecí skupiny G7 vo Weissenhäuser Strand na severe Nemecka vo štvrtok 12. mája 2022.
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. tasr:/ap

Baerbocková práva žien označila za „meradlo“ stavu spoločnosti. Žiada nové sankcie EÚ voči Iránu!

Nemecká ministerka zahraničných vecí v pondelok žiadala zavedenie nových sankcií zo strany EÚ voči Iránu v reakcii na zásah iránskeho režimu voči účastníkom protestov, ktoré prepukli po smrti mladej Kurdky zadržanej mravnostnou políciou. Nemecko si takisto predvolalo iránskeho veľvyslanca. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Diplomat Simon Shercliff.
  2. Vojenský dron
  3. Ľudia držía fotografiu zosnulej mladej Iránky Mahsá Amíníovej počas protestu pred iránskym veľvyslanectvom v Berlíne.

„V rámci EÚ budeme musieť rýchlo rokovať o ďalších následkoch, medzi ktoré pre mňa patria aj sankcie proti zodpovedným,“ povedala Baerbocková pre DPA. Pokus o potlačenie nenásilných protestov použitím ešte smrtiacejšieho násilia by podľa jej vyjadrení nemal zostať bez odozvy.

„Ak ženy nie sú v bezpečí, nikto nie je v bezpečí“

Baerbocková práva žien označila za „meradlo“ stavu spoločnosti. „Ak ženy v krajine nie sú v bezpečí, nikto nie je v bezpečí,“ dodala. Hovorca nemeckého ministerstva zahraničných vecí už skôr v pondelok oznámil, že rezort diplomacie si predvolal iránskeho veľvyslanca v Nemecku.

Kurdku Mahsu Amíníovú (22) zadržala mravnostná polícia 13. septembra v Teheráne za údajné porušenie pravidiel obliekania. Podľa aktivistov mladú ženu bili do hlavy obuškom a hlavu jej udreli o kapotu vozidla. Zomrela po troch dňoch v kóme v nemocnici, jej smrť oznámili 16. septembra. Miestne úrady však tvrdia, že zomrela prirodzenou smrťou. V krajine v reakcii na smrť tejto ženy vypukli rozsiahle protesty.

Ľudia držía fotografiu zosnulej mladej Iránky Mahsá Amíníovej počas protestu pred iránskym veľvyslanectvom v Berlíne.

Ľudia držía fotografiu zosnulej mladej Iránky Mahsá Amíníovej počas protestu pred iránskym veľvyslanectvom v Berlíne. – Foto: tasr/dpa

Šéf európskej diplomacie Josep Borrell počas víkendu oznámil, že EÚ v reakcii na stupňujúce sa napätie v Iráne použije všetky prostriedky, ktoré má k dispozícii. „Rozsiahle a neprimerané použitie sily proti nenásilným protestujúcim je pre EÚ a jej členské krajiny neospravedlniteľné a neprijateľné,“ uviedol Borrell v nedeľu vo vyhlásení zverejnenom na oficiálnej webovej stránke EÚ. Irán kritiku zo strany EÚ za zásahy voči protestom odmietol, píše AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baerbocková práva žien označila za „meradlo“ stavu spoločnosti. Žiada nové sankcie EÚ voči Iránu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku