eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

B. Bystrica: Nemocnica sa aj napriek pandémii vracia k bežnému fungovaniu

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici sa aj napriek pandémii nového koronavírusu postupne vracia k bežnému fungovaniu. Potvrdila hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

Pripomenula však, že vedenie s ochorením COVID-19 aj naďalej počíta. „Máme na jeho liečbu vyčlenené kapacity, nepredstavuje už však zásadné obmedzenie pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ podotkla a dodala, že úplný návrat do bežného režimu spomaľuje nemocnici karanténa približne 30 zamestnancov. Podľa nej posledných sedem dní sa počty pacientov s ochorením alebo pozitivitou na nový koronavírus pohybujú medzi 23 až 30.

Ako ďalej doplnila, obdobie veľkonočných sviatkov bolo na urgentnom príjme pokojné a rozsah starostlivosti sa neodlišoval od bežného obdobia. Uviedla tiež, že Rooseveltova nemocnica doteraz ošetrila 58 ukrajinských pacientov na urgentnom príjme. O ďalších 34 sa starali ambulantne a osem bolo hospitalizovaných na lôžku. „V priebehu obdobia od 24. februára sme na pozíciu zdravotnícky asistent prijali dve zamestnankyne pôvodom z Ukrajiny a štyri sú v prijímacom konaní,“ ukončila hovorkyňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

B. Bystrica: Nemocnica sa aj napriek pandémii vracia k bežnému fungovaniu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Šport

Zaujímavosti