eReport.sk
Logo Audiovizuálneho fondu. Zdroj: fb/audiovizualnyfond

Audiovizuálny fond odmieta, že by nebol schopný splácať svoje záväzky

Audiovizuálny fond (AvF) odmieta, že by mal mnoho záväzkov, ktoré nie je schopný splácať a že jeho hospodárenie nie je udržateľne nastavené. Informoval o tom manažér komunikácie AvF Andrej Obuch. Reagoval tak na vyjadrenia bývalého riaditeľa fondu Petra Badača.

„Po odvolaní Badača rada v súčinnosti s dozornou komisiou a kanceláriou okamžite začala konať a pri prvotnej finančnej analýze podpornej činnosti identifikovala viacero chybných krokov odvolaného riaditeľa,“ spresnil Obuch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je toto možné?
  2. Veronika Remišová sa natáča pred TV Markíza v Záhorskej Bystrici.

Analýza do konca týždňa

Obuch dodal, že vo fonde prebieha analýza finančných prostriedkov na dotačnom účte, ktorá bude hotová do konca týždňa. „Podporná činnosť fondu rozhodne nie je ohrozená. Fond s podporenými žiadateľmi komunikuje a opätovne pristúpil k postupnému podpisovaniu zmlúv a uhrádzaniu svojich zmluvných záväzkov,“ zdôraznil.

Fond zároveň odmieta tvrdenie Badača, že dozorná komisia konala pri výkone kontroly vo vzťahu k jeho osobe zaujato a účelne. Trvá na tom, že postupovali v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi a vnútornými predpismi fondu.

Exriaditeľ označil kontrolu za účelovú

Badač v reakcii na jeho odvolanie uviedol, že nesúhlasí so závermi dozorného orgánu a kontrolu označil za účelovo vedenú. Upozornil, že závery o nedodržaní zákona v prípade predloženia návrhov zmlúv žiadateľom nezohľadnili skutočnosť o nevyhnutnom preverení problému splatnosti záväzkov fondu a druhotnej platobnej neschopnosti, ktorá vznikla pred jeho nástupom do funkcie.

Badač tiež tvrdil, že k nedodržaniu lehoty zaslania návrhu zmluvy žiadateľovi dochádzalo aj v minulosti, bez intervencií dozornej komisie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Audiovizuálny fond odmieta, že by nebol schopný splácať svoje záväzky

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie