eReport.sk
Zakladateľ Wikileaks Julian Assange odchádza vo väzenskom aute po pojednávaní na Westminsterskom magistrátnom súde v Londýne v pondelok 13. januára 2020.
Zakladateľ Wikileaks Julian Assange. Foto: tasr/ap

Nebál sa aj za cenu smrti pracovať na zverejnení nepríjemnej činnosti veľkého impéria! Hovorí Draxler o Assangeovi


Portál Wikileaks v utorok uviedol, že jeho zakladateľ Julian Assange opustil väzenie v Británii, kde bol doposiaľ zadržiavaný, a odletel z krajiny. K oznámeniu došlo krátko po zverejnení informácií, podľa ktorých sa Assange po dohode s úradmi USA prizná k vine v súvislosti s porušením amerických zákonov o špionáži, čo mu umožní návrat domov do Austrálie.

Assange konečne na ceste na slobodu

K udalosti dňa sa na sociálnej sieti vyjadeil aj známy slovenský komentátor verejného diania Juraj Draxler: „Americká vláda ponúkla zakladateľovi Wikileaks dohodu. Ak oficiálne na seba zoberie vinu za porušenie zákona o špionáži, uzná sa mu čas za mrežami v Británii a Assange bude voľný.”

Bizarné manévre

V trochu bizarných manévroch je tak Assange momentálne prevážaný do americkej tichomorskej kolónie Mariánske ostrovy. Tam pred sudcom na seba formálne preberie vinu a potom by mal nastúpiť do lietadla, ktoré ho zoberie do „blízkej“ Austrálie (len niekoľko stoviek kilometrov).” Draxler uvádza, ako to bude pravdepodobne so zakladateľom servera WikiLeaks vyzerať.

Komenator ďalej hovorí a poukazuje: „Asi najdôležitejšie je v tejto chvíli pripomenúť, za čo Assange trpel roky. Medzi mnohými zverejnenými materiálmi zaujali najmä videá toho, ako americké ozbrojené sily bez problémov zabíjali drónovými útokmi hocičo, vrátane skupín civilistov, v krajinách ako Afganistan či Pakistan. Stačilo podozrenie, že tam niekde sú nejaké napriateľské osoby. Pripomenutia sú aj temnejšie. Napríklad veľmi zvláštna spolupráca niektorých ľudí vo Švédsku na tom, aby sa cez túto krajinu k Assangeovi dostali americké úrady (toto je niečo, čo si ľudia nie vždy uvedomujú, „sociálnodemokratická“ krajina má aj svoje menej prívetivé črty).”

Hrozba trestu smrti

Nastávajúce prepustenie na slobodu je dielom obrovského množstva ľudí po celom svete, ktorí roky tlačili na britskú aj americkú vládu a nenechali, aby sa na Assangea zabudlo. Nakoniec bolo pre americkú administratívu, a ešte viac pre britskú vládu, ktorá deal zjavne dohodla, skôr výhodné pripísať si nejaký plusový bod smerom k časti verejnosti a vyhnúť sa situácii, kde by ho začali súdiť pred americkým súdom, s hrozbou trestu smrti.” Píše Draxler.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  2. Predvianočné zamyslenie Dušana Jarjabka
  3. Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.

Draxler na záver dodáva: „Ako zvyknem pripomínať, v nastupujúcej novej ére už bude čoraz častejšie verejnosti odlíšiť pravdu od fabrikácie, navyše veľké časti spoločnosti ani nepotrebujú vedieť, čo sú fakty. V tomto Assange akoby patrí minulosti, nebál sa za cenu možného tvrdého prenasledovania aj hrozby smrti pracovať na zverejnení nepríjemnej činnosti jedného veľkého impéria. A to sa cení.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebál sa aj za cenu smrti pracovať na zverejnení nepríjemnej činnosti veľkého impéria! Hovorí Draxler o Assangeovi

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre