eReport.sk
Odvoz biologického odpadu z testovania mala na starosti armáda. Foto: tasr

Armáda sa pripravuje na celoplošné testovanie. Sama má desiatky nakazených


V týchto dňoch čaká našu armádu neľahká úloha. V čase, keď ešte nikto netuší ako konkrétne bude prebiehať celoplošné testovanie ľudí na koronavírus, musia sa vojaci pripraviť na zabezpečenie celej akcie. Okrem toho však musia zvládať vlastnú koronakrízu.

Denník Sme priniesol informáciu o piatich nakazených vojakoch, no podľa informácií eReport.sk je ich oveľa viac. „Minulý týždeň potvrdili pozitívne 3 či 4 bunky vojakov,“ prezradil pre náš portál nemenovaný zdroj. V októbri sa mal konať vojenský výcvik v Kamenici nad Cirochou. Prvé pozitívne prípady zachytili už 9. a 10. októbra. Hovorca Ozbrojených síl SR Štefan Zemanovič zdôraznil, že od toho okamihu výcvik neprebiehal.  „K dnešnému dňu (pondelok 19. októbra) evidujeme 42 pozitívnych prípadov. V najbližších dňoch dôjde k pretestovaniu celej jednotky, ako aj k opakovanému testu už pozitívnych jednotlivcov,“ prezradil hovorca ozbrojených síl Štefan Zemanovič.

Podľa informácií eReport.sk by sa mali momentálne nachádzať vojaci v karanténe na Lešti. Delostrelecká jednotka, ktorá cvičila v Kamenici nad Cirochou sa pripravovala na nasadenie v operácii Predsunutá prítomnosť eFP v Lotyšsku. Vojaci však zrejme rátali so všetkým a pripravili sa. „Na prípravu jednotky boli vyčlenené dostatočné počty vrátane zálohy, aby sme aj v takomto prípade akému čelíme, mohli náš záväzok splniť,“ dodal Zemanovič. Ostáva nám už len veriť, že rovnako poctivo budú pripravení aj o dva týždne počas hromadného testovania národa. Veď kto iný by už mal byť zorganizovaný, keď nie armáda.

Ilustračné foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Armáda sa pripravuje na celoplošné testovanie. Sama má desiatky nakazených

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne