eReport.sk
Obyvatelia Anglicka vo štvrtok rozhodujú o zložení regionálnych samospráv. Volebné miestnosti sa otvorili o 7.00 h miestneho času.
Ilustračné foto: tasr

Angličania si volia starostov a členov samospráv

Obyvatelia Anglicka vo štvrtok rozhodujú o zložení regionálnych samospráv. Volebné miestnosti sa otvorili o 7.00 h miestneho času. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webových stránok staníc BBC a Sky News.

Voliči môžu rozhodnúť o obsadení viac než 8000 kresiel v 230 z celkového počtu 317 regionálnych samospráv v Anglicku až do 22.00 h (23.00 h SELČ). V mestách Bedford, Leicester, Mansfield a Middlesborough si volia aj starostov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico
  2. Slovensko na pokraji bankrotu?
  3. Domorodí lídri z viacerých bývalých britských kolónií vo štvrtok vyzvali kráľa Karola III., aby sa urýchlene ospravedlnil za "stáročia rasizmu" a "dedičstvo genocídy" spáchané korunou.

Oprávnení voliči sa museli vopred registrovať a vo volebných miestnostiach sa musia preukázať dokladom totožnosti s fotografiou. Takéto opatrenie je v platnosti po prvý raz a bude sa vzťahovať aj na najbližšie parlamentné voľby v Spojenom kráľovstve. Cieľom je zabrániť možným volebným podvodom.

Miestne samosprávy sú zodpovedné za mnohé verejné služby vrátane škôl, starostlivosti o starých a postihnutých ľudí, či udržiavanie cestnej infraštruktúry.

Tieto voľby sa považujú prvá za prvú volebnú skúšku pre britského premiéra Rishiho Sunaka, napísala minulý týždeň BBC. Labouristi mali podľa prieskumov dvojciferný náskok pred konzervatívcami.

Krajina zažíva najväčšiu krízu v oblasti životných nákladov za celé desaťročia a štvrtkové voľby môžu napovedať o obľúbenosti hlavných politických strán pred najbližšími parlamentnými voľbami.

Regionálne voľby do 11 miestnych samospráv v Severnom Írsku sa uskutočnia 18. mája.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Angličania si volia starostov a členov samospráv

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre