eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Veľká Británia: Časť štrajkujúcich zdravotníkov prijala ponuku vlády na zvýšenie platu


Britskí zdravotnícki odborári z organizácie GMB hlasovaním v piatok prijali návrh britskej vlády o päťpercentnom zvýšení platov. Členovia ďalšieho odborového zväzu Unite union však ponuku odmietli. TASR správu prevzala z agentúry Reuters a webovej stránky stanice Sky News.

Vedenie GMB uviedlo, návrh prijalo 56 percent členov pri 51 percentnej účasti na hlasovaní. Schválenie návrhu podľa Reuters znamená, že ponuku prijala i časť pracovníkov britskej Národnej zdravotnej služby (NHS) vrátane pôrodných asistentiek, fyzioterapeutov a pracovníkov záchranných služieb, ktorých GMB zastupuje.

Členovia zväzu Unite union však ponuku odmietli, keď 52 percent hlasovalo proti. Tento zväz zastupuje najmä vodičov sanitiek a zdravotníckych zamestnancov na nižších pozíciách. Plánované štrajky viac než 4000 jej členov pracujúcich v NHS v Anglicku budú pokračovať.

Státisíce zamestnancov HNS v posledných mesiacoch opakovane štrajkovali, čo zhoršilo poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Protestné akcie organizujú aj zamestnanci ďalších odvetví vrátane učiteľov či pracovníkov pôšt. Dôvodom štrajkov je vysoká inflácia v Británii.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľká Británia: Časť štrajkujúcich zdravotníkov prijala ponuku vlády na zvýšenie platu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre