eReport.sk

Aneta Parišková: Končí s chemoterapiou, teraz chce normálne žiť! Vieme, čo prežíva…


Keby sa na OTO-vi rozdávali titul Najväčší bojovník, za tento rok by ho vyhrala Aneta Paríšková, moderátorka Novín TV JOJ. V máji jej lekári diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm a v nemocnici preležala 45 dní. Vždy, keď vládala, zasadla do moderátorského kresla a profesionálne previedla divákov udalosťami dňa. Teraz má pred sebou ďalšie náročné obdobie – čakanie na výsledky.

Aneta s ošetrujúcou lekárkou Barborou Kašperovou..

Moderátorka, ktorej nikdy nechýba úsmev, pracuje aj tento týždeň od stredy do nedele. V parochni s krátkym účesom jej to veľmi pristane. Kolegovia ju vždy nabijú pozitívnou energiou, preto sa medzi nich rada vracia. Šťastie mala aj na ošetrujúcu lekárku a personál v nemocnici: „Vďaka skvelej starostlivosti lekárov, sestričiek, sanitárov a pani upratovačky Ivetky som si aj v nemocničnej izbe dokázala udržať psychickú pohodu a dobrú náladu. Tá mladá dáma na fotke je moja ošetrujúca lekárka, MUDr. Barbora Kašperová. Je nielen profesionálna a múdra, ale aj veľmi ľudská. Stihli sme sa rozprávať nielen o chorobe, ale aj o všeličom inom a veľa sme sa nasmiali,“ vzdala hold svojej lekárke. Intenzívna chemoterapia, ktorú sprevádzajú nepríjemné vedľajšie účinky, sa pre ňu skončila, „Uvidíme, čo bude ďalej. Zatiaľ sa budem snažiť len NORMÁLNE ŽIŤ,“ dodáva Aneta.

Erika Mokrý vie, aký dôležitý je správny uhol pohľadu pri boji s chorobou…

Svoje o tom vie aj známa blogerka Erika Mokrý, ktorá po diagnostikovaní rakoviny prsníka začala písať blog. Aj ona počas náročnej liečby chodila do práce a školila zamestnancov. „Nepýtajte sa ma, ako som to zvládala, lebo sama neviem odpovedať. Dokonca som nechodila autom, ale autobusom počas leta v horúčavách,“ vrátila sa do obdobia, keď zvádzala boj o život.  „Bola som presvedčená, že ma žiadna chemoterapia nezloží. Liečbu som mala vždy v piatok, cez víkend som bola doma a od pondelka opäť v práci. Takto som fungovala, až kým mi nezišli nechty,“ spomenula  jeden z vedľajších účinkov chemoterapie. „Prvé tri chemoterapie – červené sú naozaj veľmi náročné. Veľa vecí je však v hlave. Práve tá ma zachránila – nepoľavila som a verila som, že to dám. No začiatky boli naozaj ťažké. Navyše som pri prvej chemoterapii odmietla lieky na nevoľnosť. Chcela som presvedčiť svoj organizmus, že bude v poriadku. Samozrejme, on presvedčil mňa o opaku. Bolo mi neskutočne zle, nonstop celý víkend som vracala.“

Aneta o tom nehovorí, hoci by mohla. Len tí, čo si chemoterapiou prešli, vedia oceniť jej silu bojovníčky. Oporu má vo svojom manželovi, Miroslavovi Polakovičovi a nádej nestráca aj kvôli svojim trom synom. Moderátorke, ktorej ani v najťažších chvíľach nechýba úsmev, držíme palce a želáme skoré uzdravenie.

Foto: Instagram

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aneta Parišková: Končí s chemoterapiou, teraz chce normálne žiť! Vieme, čo prežíva…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne