eReport.sk
líder SNS Andrej Danko
zdroj foto: tasr

Andrej Danko: Rekreačné poukazy budú po novom aj pre našich rodičov


Rozvoj cestovného ruchu a športu je pre Slovensko nevyhnutný. SNS prichádza s riešením a tým je efektívnejšie využitie rekreačných poukazov, ktoré zvýši záujem o domáci cestovný trh, čo povedie k zvýšeniu HDP.

Rekreačné poukazy by sa mohli rozšíriť na rodičov

,,SNS to mení zákonom. Rodičia, ktorí si nemôžu dovoliť cestovať alebo si oddýchnuť v ubytovacích zariadeniach, tak po novom to budú môcť využiť vďaka svojim deťom.

Automobilový priemysel už čoskoro nebude postačovať, preto je táto cesta kľúčová. Musíme si už KONEČNE zobrať príklad z iných krajín, ktoré oblasti ako cestovný ruch, šport a kultúru oveľa viac podporujú,“ uviedol Andrej Danko – predseda SNS na svojej sociálnej sieti.

Ministerstvo cestovného ruchu a športu vzniklo, pretože okrem kultúrneho a prírodného bohatstva, máme možnosť organizovať množstvo športových podujatí, ktoré sem prinesú ľudí. Nikde inde na svete sa nenachádza taký počet hradov a zámkov na jedeného obyvateľa, ako na Slovensku. Spolu ich je 180 a okrem nich máme aj 425 kaštieľov. Ministerstvo kultúry v spolupráci s ostatnými ministerstvami neustále pracujú na ich zachovaní a obnove.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková
  2. Fedor Flašík
  3. Hanba na sto rokov!
  4. Zuzana Čaputová

Máme turistom čo ponúknuť

,,Cestovný ruch podľa údajov z analýz bánk tvorí na Slovensku v súčasnosti približne 1,4 % HDP. V susednej Českej republike tvorí cestovný ruch 4 % HDP, v Poľsku 5,2 % a v Maďarsku 6,3 %. Na Slovensku sa nachádza množstvo prírodných rezervácii, kúpeľných miest, aquaparkov, múzeí a galérií, historických miest a mnoho iných historických, kultúrnych a prírodných zaujímavostí. Máme turistom čo ponúknuť a je našou povinnosťou to VYUŽIŤ,“ dodal v statuse.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Andrej Danko: Rekreačné poukazy budú po novom aj pre našich rodičov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: