eReport.sk
Záchranári prehľadávajú trosky výškovej obytnej budovy, ktorú zasiahla raketa ruskej armády v Dnipre.
Američania ukazujú, že im o mier na Blízkom východe vôbec nejde. Vojna je to, čo USA vždy podporovali. Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Amerika ukazuje, že nechce mier: USA v súčasnosti nepodporujú výzvy na prímerie vo vojne Izraela s Hamasom!

USA sú najmilitantnejším štátom na svete. Toto zrovnanie je známe síce už dávno, súčasné dianie na Ukrajine a na Blízkom východe to ale iba potvrdzuje. Oni nechcú vo svete mier, oni chcú vojny! Ako inak si totiž vysvetliť, že nemajú záujem nielen o urovnanie rusko-ukrajinskej vojny, ale ani zastaviť krviprelievanie medzi Izraelom a Palestínou, do ktorého, naopak, vťahujú aj ďalšie krajiny ako Sýriu, Libanon či Irán.

Zvážiť by sa mali iba bojové „prestávky“

Spojené štáty v súčasnosti nepodporujú množiace sa výzvy na prímerie vo vojne medzi Izraelom a islamistickým hnutím Hamas v pásme Gazy. V pondelok to povedal hovorca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť John Kirby, informovala o tom podľa TASR agentúra AFP. „Nemyslíme si, že prímerie je práve teraz tá správna odpoveď. Momentálne ho nepodporujeme,“ uviedol Kirby. Namiesto toho by sa podľa neho mali zvážiť „prestávky“, počas ktorých by bola civilnému obyvateľstvu v pásme Gazy doručená pomoc.

Nemyslíme si, že prímerie je práve teraz tá správna odpoveď. Momentálne ho nepodporujeme.

John Kirby, hovorca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť

USA sú si podľa Kirbyho isté, že v najbližších dňoch sa počet nákladných vozidiel s humanitárnou pomocou, ktoré sa dostanú do pásma Gazy z Egypta cez prechod Rafah, zvýši na približne sto denne. „V tejto prvej fáze, o ktorej sme hovorili s Izraelčanmi, sa pokúsime dostať na sto (vozidiel) za deň,“ povedal Kirby. „Sme presvedčení, že sa tam v najbližších dňoch dostaneme,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  2. gaza, izrael, palestína

Podľa Organizácie Spojených národov je sto kamiónov denne nevyhnutné minimum na to, aby sa pokryli tie najnutnejšie potreby tamojšieho obyvateľstva. Podľa hovorcu OSN Stéphana Dujarrica v nedeľu vstúpilo do pásma Gazy cez priechod Rafah len 33 nákladných áut vezúcich vodu, potraviny a zdravotnícky materiál. Pred rozpútaním vojny s Hamasom tam prichádzalo každý deň asi 500 nákladných áut s pomocou a iným tovarom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Amerika ukazuje, že nechce mier: USA v súčasnosti nepodporujú výzvy na prímerie vo vojne Izraela s Hamasom!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie