eReport.sk
Izraelská armáda už pripravila v Palestíne o život už viac ako 35-tisíc ľudí, prevažne civilistov. Zdroj: FB / Eduard Chmelár

A už je to tu: Vojna na Blízkom východe sa rozširuje aj na územie Sýrie!


Krvavý vojnový konflikt medzi Izraelom a Palestínou je ako dominový efekt. Izrael už do vojny zatiahol aj Sýriu. Ľudia nielen na Blízkom východe, ale aj v širokom okolí, ba na celom svete sa obávajú a právom pýtajú – kde sa toto všetko skončí? Ozaj, koľko štátov ešte vtiahnu Izrael a USA do tohto nerovného, a najmä zbytočného, boja?

Ostreľuje sa už aj Sýria a Libanon

Izraelská armáda v noci na pondelok uviedla, že podnikla odvetné útoky na vojenskú infraštruktúru na území Sýrie. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry AFP. Izraelské stíhačky podľa armády zasiahli v Sýrii vojenskú infraštruktúru, z ktorej boli nedávno podniknuté útoky na Izrael. Ďalšie detaily neposkytla. Izraelské média napísali, že útok zasiahol okolie provincie Dar’á na juhu Sýrie. Izraelská armáda predtým v nedeľu večer oznámila, že v reakcii na raketový úder útočila na ciele militantného hnutia Hizballáh v Libanone.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Erdogan: Hlavným vinníkom "masakry" v pásme Gazy je Západ, Izrael je len pešiak
  2. KĽDR je podľa Bidena
  3. Izrael mal provokovať Irán už dlhodobo

Na hraniciach medzi Izraelom a Libanonom dochádza od vypuknutia konfliktu medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas prakticky na dennej báze k prestrelkám, ktoré si vyžiadali mŕtvych na oboch stranách. Vzájomne sa tam ostreľujú izraelské sily a Iránom podporované hnutie Hizballáh, ktoré kontroluje južný Libanon. Je zrejme len otázkou času kedy vojna skutočne zasiahne okrem Palestíny aj územia Sýrie, Libanovu a Iránu. A to už nebude žiadna sranda. Že to je možné svedčí aj prítomnosť dvoch lietadlových lodí a ďalšej techniky v okolí súčasného vojenského konfliktu, ako aj prísľub USA na dodávkach zbraní pre Izrael.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

A už je to tu: Vojna na Blízkom východe sa rozširuje aj na územie Sýrie!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne