Americké záujmy na prvom mieste? V ruka v ruke s budovaním nielen „novodobej liberálnej demokracie,“ ktorej hlavným znakom je podľa všetkého cenzúra názorových oponentov, ale i „histórie jednej pravdy?“ Kroky hlavy štátu, „magisterky Čaputovej,“ komentuje docent Eduard Chmelár, politický komentátor, historik, občiansky aktivista a publicista.
Mohlo by vás zaujímať
Tu nie sme v cirkuse!
„Prezidentský palác síce nie je cirkusové šapitó. To však nebráni magisterke Čaputovej, aby sa neustále hrala s jeho osvetlením. Ak by ste však očakávali, že dnes ho nasvieti vo farbe Červenej armády, ako výraz vďaky za oslobodenie Slovenska, strašne by ste sa zmýlili,“ začal Chmelár svoje vyjadrenie na sociálnej sieti.
Tragikomédia
Pokračoval tým, že Zuzana Čaputová takmer úplne odignorovala, pre Slovensko, významný deň. „Na sociálnu sieť napísala strohé: „4. apríl priniesol Bratislave slobodu.“ Jej nechuť pomenovať priamo historickú skutočnosť je až tragikomická. Večer ale prišlo ďalšie prekvapenie.“
„Farby pani Zuzany“
„Nájomníčka Grassalkovičovho paláca ho dala nasvietiť vo farbe NATO. Zuzana Čaputová už dala osvetliť Prezidentský palác v rôznych farbách – v ukrajinských, britských, talianskych, dúhových – ale ani raz, ANI RAZ, ho nedala nasvietiť v našich národných farbách,“ skonštatoval historik.
Slovensku nerozumie
Docent Chmelár poznamenal, že sa tak nestalo ani pri príležitosti 30. výročia vzniku nezávislej Slovenskej republiky. A vyjadril sa aj k možnej príčine, prečo sa zdá, že Slováci a Slovenky, či Slovensko samotné, zaujíma „pani magisterku,“ akosi „okrajovo.“
„Od osoby, ktorá pri prvej návšteve centrály Severoatlantickej aliancie nadšene povedala generálnemu tajomníkovi NATO, že cestu do Bruselu nepovažuje za zahraničnú, pretože sa tu cíti ako doma, no Slovákom odkázala, že žije v krajine, ktorej nerozumie, asi nemožno očakávať nejaký vrúcnejší prejav vlastenectva.“
Turistka
Známy historik sa oprel aj do Čaputovej cesty na východné Slovensko, odkiaľ týždeň „úradovala.“ Podľa neho, kým sa štát zmieta v hlbokej kríze, ona “ pestuje turistiku, počas ktorej spoznáva za štátne peniaze veci, ktoré už o svojej krajine mala dávno vedieť.“
Občan v úžase
Tichom a nemom? Docent Chmelár na záver skonštatoval, že občan môže „len žasnúť.“ Nad tým, čím sa zaoberá osoba, ktorej platíme 15 000 mesačne za službu vlasti.“
„No ak takto dôsledne ignoruje dôležité symboly štátu i našich dejín, mali by si konečne aj tí, ktorí majú radi jej milý hlas a úsmev uvedomiť, že táto osoba sa prezidentkou Slovenskej republiky nikdy stať nemala,“ uzavrel.
Zdroj: FB E. Chmelár
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Chmelár o Čaputovej: Pani magisterka si neváži Slovensko, ale NATO. Prezidentský palác si mýli s cirkusom!