eReport.sk
Ján Mičovský, Foto: tasr

Alkoholová kauza Mičovského pripitej hovorkyne: Šokujúce detaily jej posledného dňa v práci!

Takto sa to stalo! Hovorkyňa na ministerstve pôdohospodárstva Anežka Šrojta Hrdá to prepískla. V robote totiž nafúkala. Minister Ján Mičovský nelenil a Hrdá vyfasovala expresného padáka. Poznáme detaily trápnej situácie na pôde ministerstva!

Minulý týždeń v piatok Hrdá podstúpila na ministerstve test na alkohol. V doobedňajších hodinách jej v dychu namerali 0,62 promile. Veci sa ale rozhýbali, keď sa eReport pýtal na podrobnosti kauzy. Minister Ján Mičovský začal faux pas riešiť až v pondelok.

Nebabrali sa s ňou

Ešte v pondelok ráno Hrdej kolegovia o jej prešľape nič nevedeli. Celá situácia sa mala stať takto. Po prevalení jej alkoholovej kauzy mala absolvovať dôverný rozhovor s vedením ministerstva. Po internej debate sa musela ihneď porúčať z budovy, a to za asistencie povereného bezpečnostného pracovníka. Hrdej mali ihneď zablokovať prístup do počítača, mailu a mobilu.

Anežka Šrojta Hrdá – Foto: FB/AŠH

Rýchlovka

„Na pozícií šéfa komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR od dnešného dňa nastáva zmena. Novým povereným riaditeľom odboru komunikácie a marketingu sa stáva Daniel Hrežík. Na pozícií strieda Anežku Šrojta Hrdú,“ informovalo ministerstvo v správe vypitvanej o akúkoľvek emóciu či podrobnosti.

Rezort sa, ale nezmieňuje, že exhovorkyňa bola tak rýchlo „vybavená“, že sa nestihla ani rozlúčiť s kolegami. Odovzdala tankovaciu kartu a služobné auto. Jej pracovná agenda prešla na kolegu.

Hrdá šéfovala ministerskej sekcii a zároveň pôsobila aj ako hovorkyňa. EReport sa pýtal samotného spomínaného Hrežíka ako vypätá situácia na ministerstve vyzerala. Ten uviedol, že pri tomto nepríjemnom akte nebol. „Poobede som si prebral nejakú agendu a ráno poverenie. Pani Šrojtu som videl ráno tri sekundy, to bolo asi všetko, ešte keď o tom ona ani nevedela,“ popísal Hrežík pamätný deň na ministerstve.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Alkoholová kauza Mičovského pripitej hovorkyne: Šokujúce detaily jej posledného dňa v práci!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie