eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Alkohol za volant nepatrí, to zrejme nevie vodič z Prievidze: Nafúkal vyše 2,75 promile!

Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 34-ročného muža. Vodič Audi A4 jazdil v sobotu (2. 3.) v Prievidzi pod vplyvom alkoholu, v dychu mu pri opakovanej skúške namerali 2,75 promile. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Alkohol za volant nepatrí, to zrejme nevie vodič z Prievidze

Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka z Prievidze v sobotu v noci. „Na výzvu policajta sa dobrovoľne podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania 1,24 mg/l, čo predstavuje 2,58 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach mala stúpajúcu hodnotu 1,32 mg/l, čo predstavuje 2,75 promile alkoholu,“ uviedla polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prekvapivé stanovisko od Macrona?
  2. Ruský opozičný líder Alexej Navalnyj reční počas protestného zhromaždenia.
  3. Jan Bendig, finalista Superstar. FOTO TASR: Radovan Stoklasa

Policajti vodiča následne v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a umiestnili v cele policajného zaistenia. Mužovi teraz hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok, o jeho treste rozhodne súd

Apel na vodičov

Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje na vodičov, aby si nesadali za volant pod vplyvom alkoholu. „Buďte na cestách voči sebe, ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední,“ vyzvala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Alkohol za volant nepatrí, to zrejme nevie vodič z Prievidze: Nafúkal vyše 2,75 promile!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre