eReport.sk
Aký bude rok 2023 v politike?
Politologička Darina Malová z Univerzity Komenského v Bratislave. Zdroj: politologiauk.sk

Aký bude rok 2023 v politike? Odborníčka má len jedno očakávanie!

Aký bude rok 2023 v politike? Politologička má len jedno očakávanie. Je to veľká neistota. A to vzhľadom na veľa otvorených otázok. Tvrdí, že nevieme predpovedať vývoj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
  2. Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  3. Nie je korupcia ako korupcia?
  4. Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).

Rok 2023 sa bez ohľadu na najbližší vývoj bude niesť v duchu predvolebnej kampane. Odštartovala sa v deň vyslovenia nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽANO). Myslí si to politologička z Univerzity Komenského v Bratislave Aneta Világi.

Riešenie sa vraj bude hľadať v parlamente

Potrebné bude podľa Világi hľadanie dočasného východiska z aktuálnej politickej situácie. „V preklenovacom období zrejme budeme svedkami hľadania riešenia v aktuálnom parlamente a snáď aj hľadania podpory (a schválenia) tých najdôležitejších zákonov z hľadiska fungovania krajiny,“ uviedla pre TASR.

Ide len o dočasné riešenie

Avšak ani riešenie v podobe zrekonštruovanej či úradníckej vlády nezmení podľa politologičky nič na tom, že ide len o dočasné riešenie. Myslí si, že to nenaruší kampaň, ktorej sa strany budú venovať.

Malová: Nevieme predpovedať, aký bude vývoj

Politologička Darina Malová má vzhľadom na veľa otvorených otázok len jedno očakávanie, a to je veľká neistota. „Nevieme predpovedať, aký bude vývoj,“ uviedla. Schválený rozpočet vníma ako možný prvý krok k upokojeniu politickej situácie.

Heger hovoril o nutnosti sebareflexie

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) vidí v závere roka aj priestor na sebareflexiu. A to aj vzhľadom na aktuálnu politickú situáciu. Na základe diskusií následne podľa neho predstavia občanom aj ďalší plán. „Určite je čas sebareflexie, nie je to len o tom, že je koniec roka, ale súvisí to aj s vývojom politickej situácie. Nikto z nás netvrdí, že sme dokonalá vláda, máme mnoho chýb, nie sme ani prilepení k stoličke,“ povedal dočasný predseda vlády v nedávnom rozhovore.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aký bude rok 2023 v politike? Odborníčka má len jedno očakávanie!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php