eReport.sk
väznený referendum
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Ako zaujalo referendum väznených? Hlasovať ich mohli tisíce

Ako zaujalo referendum väznených? Volebné právo v sobotňajšom (21. 1.) referende využilo len 208 z nich. Možnosť voliť malo 1165 obvinených a 8370 odsúdených, nachádzajúcich sa vo väzbe. TASR o tom informovala hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská.

„Väznené osoby mohli svoj hlas odovzdať do prenosnej volebnej schránky. Počas tohto hlasovania bol zabezpečený nielen účel väzby a účel výkonu trestu odňatia slobody, ale aj bezpečnosť zúčastnených osôb,“ priblížila hovorkyňa.

Právo hlasovať mali obvinení alebo odsúdení, ktorí sa v sobotu nachádzali vo výkone väzby alebo trestu odňatia slobody, v ústave na výkon väzby, v ústave na výkon trestu odňatia slobody, v ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých či v nemocnici pre obvinených a odsúdených a spĺňali zákonom stanovené podmienky.

Štátna volebná komisia potvrdila neplatnosť sobotného referenda o zmene Ústavy SR. Zúčastnilo sa na ňom 27,25 percenta voličov. Na platnosť referenda je potrebná viac ako 50-percentná účasť. Deviate referendum v histórii samostatnej SR inicioval Smer-SD s ďalšími opozičnými stranami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako zaujalo referendum väznených? Hlasovať ich mohli tisíce

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti