eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr

Ako to máte Vy? Väčšina obyvateľov na Slovensku vníma Vianoce ako náboženský sviatok

Väčšina obyvateľov na Slovensku vníma Vianoce ako náboženský sviatok. Najviac ľudí (77 percent) sa počas sviatkov teší na príjemný čas strávený v kruhu rodiny. Vyplýva to z prieskumu agentúry Go4insight.

Väčšina vníma Vianoce ako náboženský sviatok

Ako primárne náboženský sviatok vníma Vianoce 35 percent ľudí. Naopak, ako kultúrno-spoločenský sviatok ich vníma približne 29 percent populácie. Názorovo niekde medzi je zvyšná tretina obyvateľstva (34 percent), pre ktorú sú vo Vianociach obsiahnuté rovnocenne oba aspekty – náboženský aj kultúrno-spoločenský.

Obľubujú atmosféru

Okrem času s rodinou majú ľudia na sviatkoch radi atmosféru (64 percent), ktorá zahrňuje vianočné ozdoby, piesne, filmy alebo sviatočný televízny program. Naopak, väčšine opýtaných na sviatkoch najviac prekáža preplnenosť obchodov a komercializácia Vianoc. Nemajú tiež radi finančnú náročnosť sviatkov ako takých.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. pinterest

Stromček bude svietiť takmer v 90 percentách slovenských domácností. Návštevy počas sviatočných dní plánuje 83 percent populácie a zúčastniť sa na bohoslužbách 47 percent populácie. Koledovať sa chystá 13 percent obyvateľov Slovenska.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako to máte Vy? Väčšina obyvateľov na Slovensku vníma Vianoce ako náboženský sviatok

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne