eReport.sk
Čašník sa preťahuje za tabuľami s upozorneniami na protipandemické opatrenia pred otvoreným barom a grilom Big Dean's Ocean Front Cafe v kalifornskom meste Santa Monica 31. marca 2021.
Ilustračné foto: tasr/ap

Aká je pandemická situácia v USA, Indii či Iráne? Iba Američania hlásia dobré správy

V Spojených štátoch hlásili za nedeľu najnižší počet úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom za viac ako pol roka. Ochoreniu covid podľahlo ďalších 277 ľudí, čím sa celkový počet obetí pandémie v krajine zvýšil na 555.001, vyplýva z pondelkových údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa.

Tento počet úmrtí je len tretinou z týždňového priemeru 816. V USA zaznamenali nižší počet úmrtí v súvislosti s koronavírusom naposledy 27. septembra 2020, informuje ďalej agentúra DPA.

V USA podali približne 165 miliónov dávok vakcín

Počas sviatočného víkendu zaevidovali v Spojených štátoch tiež pokles nových prípadov nákazy. V nedeľu ich bolo 36.670, čo je výrazne menej ako sedemdňový priemer na úrovni okolo 64.000. Celkový počet ľudí, ktorým testy v USA potvrdili infekciu, presiahol 30,7 milióna.

Údaje zverejnené americkým Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) okrem toho ukázali, žev krajine dosiaľ podali približne 165 miliónov dávok vakcín proti covidu. Niektoré ďalšie krajiny sveta aktuálne zaznamenávajú opačný trend.

India hlási celkom vyše 12,5 milióna infikovaných

India hlásila v pondelok viac ako 103.000 nových prípadov nákazy, čo je najviac od začiatku pandémie. Doterajší „rekord“ dosiahla s 97.894 prípadmi 17. septembra minulého roka. Krajina zápasiaca so svojou druhou vlnou šírenia koronavírusu potvrdila dosiaľ vyše 12,5 milióna infikovaných, čo je tretí najvyšší počet po USA a Brazílii.

V Teheráne vyhlásili najvyšší stupeň ohrozenia

V Iráne v pondelok dosiahol počet nových prípadov za posledných 24 hodín štvormesačné maximum 13.890, pričom v hlavnom meste Teheráne vyhlásili pre pokračujúci nárast šírenia koronavírusu najvyšší stupeň ohrozenia. Islamská republika má najviac obetí covidu na Blízkom východe. Ďalších 172 úmrtí za uplynulý deň je tiež maximum od konca decembra.

V Južnej Kórei zúri štvrtá vlna pandémie

V Južnej Kórei predtým ministerstvo zdravotníctva varovalo, že v krajine pretrváva trend zvyšovania počtu infikovaných koronavírusom počas tamojšej štvrtej vlny pandémie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aká je pandemická situácia v USA, Indii či Iráne? Iba Američania hlásia dobré správy

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti