eReport.sk
Peter Pellegrini, foto: tasr

A rozprávky je koniec. Na tieto výhody môže Pellegrini zabudnúť

Všetko dobré sa raz skončí. A to platí najmä v prípade politickej funkcie. S tou svojou sa už od zajtra musí rozlúčiť Peter Pellegrini (HLAS). Na teplé miestečko podpredsedu parlamentu ho dosadil Smer, ktorý krátko na to opustil. Keďže chcel hrať fér, funkcie sa vzdal. Odvtedy to však vyzerá, akoby bol na stoličke prilepený.

Pellegrini už mal opustiť post podpredsedu parlamentu k 30. septembru. Podľa oficiálnych vyjadrení, ho mal súčasný šéf národnej rady Boris Kollár prosiť, aby ešte zostal: „V tomto náročnom čase pandémie koronavírusu je mojou snahou i zodpovednosťou, aby parlament plnil všetky svoje zákonné i protokolárne povinnosti a jeho najvyšší predstavitelia boli plne zastupiteľní. Preto som pána Pellegriniho požiadal, aby vo funkcii podpredsedu zotrval až do dňa pred začatím najbližšej riadnej schôdze Národnej rady, kedy by mal byť zvolený jeho nástupca.“ Podľa kuloárnych informácií, to však mohlo byť aj inak. Pellegrini mal Kollára poprosiť, aby mu dal trochu viac času. Národná rada mu totiž neodklepla poslanecký klub pre odídencov zo Smeru a tak sa mali stretávať práve v podpredsedovej kancelárii. A zlé jazyky tiež tvrdia, že sa Pellegrinimu ťažko lúči s výhodami, ktoré mu lukratívna stolička zabezpečuje.

Podpredseda národnej rady má totiž nárok na funkčný príplatok asi 330 eur, spomínanú kanceláriu so sekretárkou, poradcami, preplácanie účtov služobného telefónu, ale tiež služobné auto so šoférom. Za ním bude zrejme Pellegrini smútiť najviac. Keď totiž do funkcie nastupoval, nechal sa počuť, že práve auto so šoférom bude z výhod určite využívať. Zuby si nabrúsil aj na kanceláriu. Tomu všetkému je však koniec. Chceli sme vedieť, kde sa budú odídenci zo Smeru stretávať a ktorá z výhod bude Petrovi Pellegrinimu najviac chýbať. Na naše otázky sme však odpovede nedostali.

O tieto výhody príde Pellegrini

  • Funkčný príplatok vo výške 331,94 eura
  • Kanceláriu
  • sekretárka
  • poradca
  • Preplácanie služobného mobilu
  • Služobné auto so šoférom

Zdroj foto: tasr, archív ereport.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

A rozprávky je koniec. Na tieto výhody môže Pellegrini zabudnúť

Najnovšie