eReport.sk
Slováci majú najväčšie obavy z rastúcich cien, stavu slovenského zdravotníctva i aktuálnej politickej situácie
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

A bežný človek asi škrípe zubami: Poslanci majú v roku 2024 zarábať vyše 6600 eur

Slovák, ktorý sleduje dianie v našom parlamente a výkony či správane ním volených poslancov zrejme červenie od hanby aj od zlosti. A ešte viac sa nasrdí keď sa dozvie, že v tomto roku majú zarábať viac ako 6600 eur. Mnohí z vás sa pri tom určíte spýtajú, a právom – Za čo?

Keď sa (ne)darí nám, darí sa poslancom

Poslanci Národnej rady SR majú v roku 2024 zarábať vyše 6600 eur. Poslanci, ktorí žijú mimo Bratislavského kraja, majú dostávať celkovo približne 7000 eur. Podľa TASR to vyplýva z informácií zverejnených na webe Národnej rady SR. Plat poslanca určuje zákon o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov SR. Poslanec má podľa zákona nárok na plat vo výške trojnásobku priemernej mesačnej mzdy za predchádzajúci rok. „Plat poslanca v roku 2023 je na základe uvedeného určený vo výške 4076 eur,“ píše sa na webe parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predlžovanie agónie Slovákom nepomôže

K platu patria ešte paušálne náhrady, ich výška sa líši podľa toho, či je poslanec z Bratislavského kraja alebo z iného. Pokiaľ je z Bratislavského kraja, mesačne dostáva ešte 2574 eur, poslanec z iného kraja má paušálne náhrady vo výške 3003 eur. Predseda a podpredsedovia parlamentu a tiež predsedovia a podpredsedovia výborov dostávajú k platu aj funkčné príplatky, ktoré sú v nezmenenej výške. Predseda parlamentu má funkčný príplatok vo výške 497,91 eura, podpredseda 331,94 eura, predseda výboru 165,97 eura a podpredseda výboru Národnej rady SR 82,99 eura.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

A bežný človek asi škrípe zubami: Poslanci majú v roku 2024 zarábať vyše 6600 eur

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne