eReport.sk
foto: tasr

ZVRAT v prípade finančníka Kvietika: Po dlhých mesiacoch sa dočkal!

Finančníka Martina K. prepustia 19. júna z väzby. V piatok (10. 6.) o tom rozhodol senát Najvyššieho súdu (NS) SR. TASR to potvrdil obhajca obvineného Dušan Ivan s tým, že finančníkovi ešte v máji pribudli v súvislosti so Slovenským pozemkovým fondom (SPF) ďalšie obvinenia z korupcie.

Zvrat v prípade finančníka

Senát NS SR zrušil predošlé rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorým bola väzba Martina K. predĺžená o tri mesiace. „Hlavný dôvod je ten, že sú prieťahy vo vyšetrovaní a navyše, NS SR vyslovil zásadné stanovisko k novým obvineniam, ktoré boli medializované a ktoré smerujú nielen proti Martinovi K., ale aj iným verejne známym osobám. Postup orgánov činných v trestnom konaní v tejto súvislosti označil za protiprávny a účelový,“ priblížil obhajca. Vznesenie obvinení považuje za účelovo načasované na rozhodovanie o väzbe.

Obvinenie exminstra

 Obvinenia z 9. mája sa podľa Ivana tiež týkajú Slovenského pozemkového fondu. „Martin K. mal údajne cez pána Gála podplácať druhého človeka v hierarchickom rangu SPF, pána Borisa B., za to, že sa odblokuje nejaká zablokovaná reštitúcia,“ dodal advokát. V tejto súvislosti vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v máji obvinil aj exministra spravodlivosti za stranu Most-Híd Gábora Gála.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ZVRAT v prípade finančníka Kvietika: Po dlhých mesiacoch sa dočkal!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti