eReport.sk
Zľava Milan Krajniak a Daniel Lipšic.
Zľava Milan Krajniak a Daniel Lipšic. Foto: tasr

ZVRAT v kauze previerky: Fico hovorí o klamstvách, Krajniak o politickej motivácii a Lipšic mlčí!

Kauza bezpečnostnej previerky, ktorú získal Daniel Lipšic ešte ako kandidát na špeciálneho prokurátora za pochybných okolností ako poradca ministra práce Milana Krajniaka, je opäť na stole. Dozorujúca prokurátorka totiž zrušila rozhodnutie polície o odmietnutí stíhania a nariadila opätovné otvorenie vyšetrovania. V reakcii na verdikt prokurátorky predseda Smeru-SD Robert Fico hovorí o závažných podozreniach, Milan Krajniak považuje trestné oznámenie za politicky motivované a Daniel Lipšic zostal (radšej?) ticho.

Dozorujúca prokurátorka bratislavskej krajskej prokuratúry skonštatovala, že zastavenie vyšetrovania zákonnosti previerky špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica bolo predčasné, nezákonné a vyšetrovateľ policajného zboru musí vo veci nanovo konať a rozhodnúť. Ako prvá na to upozornila TV Joj.

Daniel Lipšic ešte ako kandidát na špeciálneho prokurátora potreboval bezpečnostnú previerku v režime „prísne tajné“. Ako vtedajší advokát však k nej nemal prístup. Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) mu ju nakoniec udelil na základe požiadavky ministerstva práce, keďže Lipšic mal pracovať ako poradca ministra Milana Krajniaka. Pochybnosti vyvolalo jej neštandardne rýchle vybavenie aj účelovo pôsobiaca činnosť advokáta vo funkcii poradcu.

Trestné podanie na Krajniaka

Predseda Smeru Robert Fico preto podal trestné oznámenie na Krajniaka, ktoré vyšetrovateľ zastavil a prokurátorka teraz opätovne obnovila. Po preskúmaní spisu totiž zistila viaceré formálne nedostatky. „Zákon o štátnej službe ani organizačný poriadok Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR napríklad nepoznajú inštitút poradcu bez nároku na odmenu a bez akéhokoľvek zmluvného základu,“ uviedol pre tasr námestníka Krajskej prokuratúry v Bratislave Emil Poprac.

Trestná vec bola zameraná najmä na postup ministra práce Milana Krajniaka a malo ísť o podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Šéf rezortu na aktuálne rozhodnutie prokurátorky a nezrovnalosti okolo funkcie poradcu reagoval stanoviskom.

„Minister Krajniak považuje trestné oznámenie JUDr. Fica za politicky motivované. V danej veci vypovedal u vyšetrovateľa odboru Kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ Bratislava a zodpovedal všetky otázky, ktoré mu boli položené. V prípade, ak bude od neho alebo od ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR vyžadovaná ďalšia súčinnosť, tak ju samozrejme poskytne,“ uviedla pre portál eReport hovorkyňa ministra Eva Rovenská.

Fico: Dvaja podvodníci Krajniak a Lipšic sa dohodli

Robert Fico uviedol, že kauza okolo Lipšicovej previerky má jednoznačné vysvetlenie. „On sám nemohol žiadať pre seba previerku, tak to za neho urobil Krajniak a povymýšľali si nezmysly, že tam Lipšic pracuje ako nejaký poradca, že sa stretáva s nejakými informáciami. No klamali len sa tak hučalo,“ vyhlásil Fico na tlačovke.

Bezpečnostnú previerku dostal Lipšic za zvláštnych okolností:

  1. Daniel Lipšic

Zvrat vo veci, ktorý priniesla prokurátorka, víta. „Tie okolnosti, na ktoré sa pýta prokuratúra, polícia sú tak závažné, že z toho úplne smrdí, že zase dvaja podvodníci Krajniak a Lipšic sa stretli a dohodli si ako dať Lipšicovi bezpečnostnú previerku, aby sa stal špeciálnym prokurátorom. Budeme čakať čo s tým urobí policajt,“ zakončil Fico.

Zdroj: youtube.com

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic sa zatiaľ vyjadrovať k situácii pre média nechce.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ZVRAT v kauze previerky: Fico hovorí o klamstvách, Krajniak o politickej motivácii a Lipšic mlčí!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti