eReport.sk
Ľudia si umelé klzisko na Námestí SNP vo Zvolene obľúbili. Foto: tasr

Zvolen: Verejné korčuľovanie na námestí tento rok mesto neorganizuje

Verejné korčuľovanie pod holým nebom na námestí tento rok mesto Zvolen neorganizuje. Potvrdil hovorca mesta Martin Svatuška.

Ako dodal, dôvodom sú opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19, ktoré prijala slovenská vláda a hlavný hygienik. „Preto mesto neinštalovalo ani mobilnú ľadovú plochu na námestí, ktorá sa za bežných okolností teší veľkej obľube Zvolenčanov či návštevníkov mesta,“ poznamenal. „Napriek všetkému veríme, že sa v budúcnosti korčuľovanie do centra mesta vráti a obyvatelia si tak budú môcť v zime opäť dopriať aktívny oddych priamo na svojom námestí,“ doplnil.

Pre pandémiu nového koronavírusu a opatrenia nie je zatiaľ korčuľovanie pre ľudí ani na zvolenskom zimnom štadióne. „V prípade zmien a spustenia verejného korčuľovania budeme o podrobnostiach informovať na našej webstránke a sociálnych sieťach,“ uviedol pre TASR Branislav Šníder z oddelenia marketingu HKM Zvolen.

Záujemcovia sa však môžu prísť korčuľovať do zvolenskej športovej haly na Neresníckej ceste, ktorá má ľadovú plochu na aktivity detí a dospelých. Ako informuje na svojej oficiálnej webovej stránke, voľné korčuľovanie je verejnosti k dispozícii v soboty a nedele od 13.00 do 15.00 h.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zvolen: Verejné korčuľovanie na námestí tento rok mesto neorganizuje

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti