eReport.sk
Zvolen
Ilustračná snímka. zvolen.sk

Zvolen: Na Barinách chcú postaviť bytovku so 135 bytmi

Celkom 135 bytov by mala mať šesťpodlažná bytovka, ktorú plánuje vo Zvolene postaviť spoločnosť Tatra Timber Logistik. Polyfunkčná budova s názvom Green City má vyrásť v časti Bariny na Ulici Ľudovíta Štúra.

Ako sa uvádza v zámere zverejnenom na stránke enviroportal.sk, v prvom, nadzemnom podlaží sa počíta s obchodnými prevádzkami, v podzemí bude takmer 200 miest na parkovanie.

Výstavba by mala začať v prvom štvrťroku 2023, rozdelená má byť na tri etapy. Náklady na stavbu sú odhadované na 17 miliónov eur.

Zvolen patrí k mestám, kde sa v uplynulých rokoch konala intenzívna bytová výstavba. Súkromní investori tam napríklad postavili dva obytné domy Panoráma a Emporia so 72, respektíve 50 bytmi. Postavené sú tiež bytovky so 70 bytmi pod Pustým hradom. Nová bytovka s asi 80 bytmi bola minulý rok odovzdaná aj v časti Rákoš. Stavia sa tiež bytovka Hájik s 30 bytmi v časti Môťová a v centre mesta, neďaleko Zvolenskej Európy, sa začala stavba bytoviek so 106 bytmi.

Ďalších viac ako 600 nájomných bytov, z ktorých podstatná časť sa postavila v uplynulom desaťročí prevažne prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania, má v správe mesto Zvolen. Stoja napríklad na sídlisku Zlatý Potok, v lokalite Balkán a tiež na Rákoši. Ďalšie desiatky bytov vznikli rekonštrukciou starších objektov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zvolen: Na Barinách chcú postaviť bytovku so 135 bytmi

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti