eReport.sk
Ján Kováčik a Štefan Tarkovič
Ján Kováčik a Štefan Tarkovič, foto:tasr

Zväz sa pustil do boja proti korupcii a manipulovaní zápasov

Slovenský futbalový zväz (SFZ) a Únia futbalových profesionálov (ÚFP) sa dohodli na implementácii projektu Red Button (Červené tlačidlo) ako ďalšieho nástroja v boji proti ovplyvňovaniu zápasov. Spolupráca je vytýčená na dobu neurčitú.

Podstata projektu Red Button je využívanie aplikácie pre smartfóny profesionálnych futbalistov. Jej prostredníctvom môže hráč bezpečne ohlásiť, že ho akýmkoľvek spôsobom kontaktovali, aby sa podieľal na ovplyvňovaní zápasov, informovala v tlačovej správe ÚFP. Z dôvodu ochrany integrity tejto aplikácie a garancie relevantnosti informácií si ju môžu sťahovať iba profesionálni futbalisti. Zásadnou ideou jej vytvorenia bola skutočnosť, že hodnota informácií je najvyššia, ak pochádzajú priamo od oslovenej osoby.

„Slovenský futbalový zväz sa oblasti boja proti korupcii venuje dlhodobo. Dôkazom toho je aj množstvo hráčov, ktorí absolvovali preventívne školenia a počet potrestaných za narušenie integrity súťaží v posledných rokoch. Zabezpečiť možnosti na zasielanie podnetov je jeden z krokov, ktoré sú toho dôležitou súčasťou. Vítam aplikáciu Red Button ako ďalšiu možnosť na nahlasovanie podozrivých prípadov popri našich niekoľko rokov fungujúcich nástrojoch, ako sú anonymná linka a email,” uviedol prezident SFZ Ján Kováčik.

Únia profesionálnych futbalistov, ako člen FIFPRO, je jedným z mostov medzi hráčmi, pôsobiacimi v slovenských súťažiach, a projektom Red Button. „Ovplyvňovanie zápasov je veľkým problémom a témou vo futbale po celom svete. Dotkla sa aj nás, keďže aj na Slovensku sa v nedávnej minulosti vyskytli pokusy o ovplyvňovanie zápasov. Táto aplikácia pomáha hráčom jednoducho a rýchlo nahlásiť akýkoľvek podozrivý kontakt či pokus o manipuláciu. Teší nás, že v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom ponúkneme futbalistom ďalšiu možnosť, ako sa chrániť pred podobnými pokusmi,” povedal prezident ÚFP Ján Mucha.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Šport