eReport.sk
Ilustračné foto:shutterstock

Zväz sa intenzívne pustil do boja s korupciou vo futbale!

Slovenský futbalový zväz (SFZ) naďalej bojuje s manipuláciou zápasov, korupciou vo futbale či ovplyvňovaním výsledkov a snaží sa v čo najväčšej miere ochraňovať integritu hry.

Z tohto dôvodu podpísala strešná organizácia futbalu na Slovensku dohody o výmene informácií s tromi špičkovými firmami v oblasti monitoringu stávkových trhov a spolupráci pri vyšetrovaní podozrení z manipulácie športových stretnutí. SFZ bude najnovšie spolupracovať so spoločnosťami Sportradar, StatsPerform a Starlizard. Sú to renomované firmy, ktoré sú lídrami na trhu a spolupracujú aj s FIFA, UEFA a najväčšími športovými ligami. Futbalový zväz s novými partnermi bude podrobnejšie monitorovať nekalé praktiky vo Fortuna lige, Slovenskom pohári – Slovnaft Cupe, v mládežníckych a dorasteneckých zápasoch, stretnutiach žien a aj v prípravných dueloch. 

„V rámci oddelenia integrity SFZ sme hľadali možnosti ako rozšíriť naše možnosti v oblasti monitoringu našich súťaži a výmene informácií. Sme radi, že sa nám podarilo uzavrieť zmluvy s najznámejšími firmami v tejto oblasti a veríme, že vďaka týmto dohodám sa naša práca ešte zefektívni. Sme veľmi radi, že záujem o spoluprácu bol obojstranný a všetky firmy nás vnímajú ako jeden z najaktívnejších zväzov s najlepšími výsledkami v oblasti integrity, ktorého poznatky a postupy budú prínosne aj v ich činnosti. Väčšina prípadov manipulácie stretnutí má medzinárodný dosah,“ povedal pre zväzový web manažér integrity futbalu SFZ Jakub Čavoj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zväz sa intenzívne pustil do boja s korupciou vo futbale!

Futbal

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php