eReport.sk
Herečka Zuzana Porubjaková, foto: tasr

Zuzana Porubjaková prehovorila o svojom tajomstve: Som hlúpa, môj muž to o mne vie!

Rodičia úspešnej seriálovej a divadelnej umelkyne pôsobili v dramaturgii a réžii. Herečka sa však nevydala touto cestou. Zavoňalo jej pódium. Teraz prezradila prečo.

Už ako päťročná chodila do divadla. Rodičia po večeroch pracovali a malé dievčatko vodili do divadla pravidelne. Ich prácu sledovala zo zákulisia, alebo sedela v divadelnom bufete. Avšak v šľapajach rodičov Zuzana Porubjaková (35) nešla. Tvrdí, že z jedného prostého dôvodu: „Dlho som nerozumela čo to dramaturg znamená. Nepodedila som toho intelektu tak veľa, aby som to mohla ísť študovať. Naozaj,” prekvapila drsnou sebakritikou. „Ja stále hovorím, viem to nejako oklamať. Ľudia majú pocit, že nie som úplne hlúpa. Ale ja som hlúpa. Vie to o mne môj muž, moji kamaráti. Som emočnejší typ. Aj otec bol taký. Ale neviem po kom som,” zasmiala sa úprimne herečka. Priznala, že nepodedila ani kuchárske umenie. V rodine sa vraj otec vedel zvŕtať pri hrncoch.

Žiadna divočina

Telom vraj klame aj v iných sférach: „Mám dve polohy. Navonok možno vyzerám ako extrovert, ale rada sa stíšim. To mám asi po otcovi. On bol rád v tichu a sám. Myslela som si, že som temperamentný typ, ale keď stretnem nejakú kamarátku čo má ozajstný víchor v sebe, tak pochopím. Nie je mi to úplne prirodzené,” vyznala sa. Herečka pôsobí roky v divadle Astorka. Tvrdí, že sa päť rokov odhodlávala vstúpiť do divadelného bufetu. Hanbila sa.

Dilema na materskej

Zuzana Porubjaková po prvom dieťati bojovala s otázkou či sa práce vzdá a bude sa venovať výhradne dcére, alebo zvládne po večeroch odchádzať na predstavenia: „Nevedela som si to tak užiť. Nikomu tým, ale nepomôžem že mám výčitky. Pri Eme som to veľmi zažívala. Niektoré večery som preplakala. Hrať či nehrať,” opísala emočné výkyvy.

Po druhom dieťati to už bolo lepšie: „Pri Oskarovi je korona, toľko sa nehrá, ale musím si nájsť zlatú strednú cestu. Keď bolo toho veľa, vždy som začala po čase trpieť. Keď bolo toho málo, tak mi to chýbalo. Je to také povolanie a treba to zobrať ako fakt. Lebo buď prestanem hrať, alebo prijmem, že je to moja práca. Pracovná doba je aj od šiestej do desiatej večer,” vyznala sa Porubjaková v Hovoroch z Astorky. „Je to rozpor a neustáli boj. Cítim to. Na začiatku som bola veľa s deťmi. Išla som z extrému do extrému. Kým som nepochopila, že aj ja som lepšou mamou keď si to dokážem užiť. Robím naplno, potom prídem a teším sa o to viac s deťmi. Každá žena to má inak. Ale ja som na sebe spozorovala, že potrebujem mať pracovné povinnosti, alebo ísť aj s kamoškou na kávu. Viem si to už užiť,” zhodnotila.

Foto: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport