eReport.sk
Zuzana Ferenčáková, foto: TV Markíza

ROZHOVOR Zuzana Ferenčáková odhaľuje zločiny: Nikto si nevie predstaviť, čo prežívajú blízki obetí

Reportérka TV Markíza Zuzana Ferenčáková (42) odhaľuje háklivé témy a zločiny. Priznáva, že jej práca je náročná. „Nedávno mi písala jedna pani, že by mi dala facku, ak by som ju naháňala s mikrofónom tak, ako istého obvineného,“ tvrdí redaktorka. Náročnú prácu si kompenzuje súkromím a maľovaním.

Odhaľujete krivdy, zločiny a kriminalitu. Čo vás na vašej práci najviac fascinuje?

Každý deň sa naučím niečo nové. Či už o trestnom práve, procese, o ľudskej duši, povahe či náladách. Nikdy totiž neviem, ako respondenti – vo veľkej miere obvinení zo závažných zločinov – zareagujú. A ja musím byť pripravená na každý druh prejavu. Okrem toho mám rada aj analýzu rôznych prípadov a informácií. Posúva ma to ďalej aj v samotnom príbehu o tom človeku v ďalšom zisťovaní.

Vaša práca si vyžaduje dlhé hodiny štúdia spisov a rôznych súvislostí.

Študovaním uznesení a rozhodnutí trávim naozaj množstvo hodín. Ale nie je to len o tom. Mnohé informácie získavam v teréne od rôznych zdrojov. Potom je tu fáza overovania pravdivosti takto získaných informácií. No tým, že sa krimi venujem dlhšie, súvislosti sa prepájajú ľahšie. Je to všetko naozaj o prehľade a získaných informáciách. Po odvysielaní reportáží mi potom diváci, ale aj kolegovia z regiónov, píšu, že dostali komplexnú informáciu o danej kauze či obvinenom a že o mnohých prepojeniach ani nevedeli. Jeden nemenovaný kolega mi často vraví, že som chodiaci kalendár, alebo že mám pamäť ako „delfín“. (Smiech).

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.