eReport.sk
Zuzana Čaputová a absolventi Public Leadership Academy. Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová opäť ďakuje, ale aj kritizuje, no zároveň akosi zabúda

Vo svete sa už pomaly šíri „zaručená“ informácia, že americký prezident Joe Biden akosi stráca pamäť. Mýli si totiž zahraničných politikov, ba aj niektoré jeho vyjadrenia sú tak trochu „zaujímavé“. Žeby ale strácala pamäť aj naša prezidentka Zuzana Čaputová? Mnohí sa nad tým iba pousmejú a zakrútia hlavou, no aj ona akosi rýchlo zabudla na to, čo sa na Slovensku dialo iba prednedávnom.

O kom to vlastne hovorí?

V Prezidentskom paláci sa vystriedali už mnohí svetoví politici a návštevy, ktorým naša hlava štátu venovala náležitú pozornosť. Zuzana Čaputová si k sebe pozývala ľudí, ktorých nielen „citlivo vnímala“, ale ktorí si to podľa nej aj zaslúžia. V prezidentskom paláci teraz privítala absolventky a absolventov prvého ročníka Public Leadership Academy, podľa nej zatiaľ asi najkomplexnejšieho programu pre osobnostný rozvoj ľudí pracujúcich pre štát a verejné inštitúcie. Ako píše Zuzana Čaputová v statuse na sociálnej sieti, bola za to veľmi rada, lebo ich komunita je pekným príkladom toho, čo sa kedysi zvyklo nazývať ostrovmi pozitívnej deviácie.

Zuzana Čaputová (v strede) a absolventi programu Public Leadership Academy. Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

„Pri rozhovore sme sa nevyhli ani dianiu na ich pracoviskách. Personálne zmeny a veľké rozhodnutia sú častokrát oznamované náhle, bez vypočutia a odporúčaní ľudí, ktorí si v danej téme roky budujú odbornosť a pracovali pre svoje inštitúcie naprieč volebnými cyklami. Ocenila som ich odhodlanie naďalej odvádzať čo najlepšiu odbornú prácu pre nás všetkých, pre ľudí,“ uviedla Zuzana Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať:

Hlava štátu zrejme myslela na výmeny na rozličných postoch od príchodu novej vlády, čo ona sama skritizovala. A tu akoby stratila pamäť, pretože to isté robila aj vláda toho „najčestnejšieho“ politika Igora Matoviča, ale i jeho nástupcu Eduarda Hegera či jej srdcu blízkeho Ľudovít Ódora. Prečo vtedy bola ticho? A teraz kritizuje a kričí? Lebo Fico? „Demokracia musí stáť na silných inštitúciách a ľuďoch, ktorí aj pod tlakom zostanú verní svojim princípom a hodnotám,“ dodala na záver prezidentka Čaputová. Áno, s tým s dá súhlasiť, no platiť to musí pre všetkých rovnako a nie iba pre niekoho.

Zdroj: FB / Zuzana Čaputová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zuzana Čaputová opäť ďakuje, ale aj kritizuje, no zároveň akosi zabúda

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Najnovšie