eReport.sk
Jozef Viskupič

Zúfalý trnavský župan Viskupič. S covidom leží celá rodina

Náročným obdobím si momentálne prechádza trnavský župan Jozef Viskupič. Bratranec Igora Matoviča totiž v nedeľu večer oznámil na sociálnej sieti nemilú správu. Postupne sa covidom nakazila celá rodina. Nepomohli ani prísne opatrenia.

„V našej rodinnej blízkosti sa covid vyskytol pred tromi týždňami. Moji rodičia a najstarší syn,“ opísal Viskupič. V pondelok (11. októbra) sa preto vybral spolu s manželkou na PCR test. Obaja boli ešte negatívni. V stredu však vyšiel pozitívny antigénový test najmladšiemu synovi Viktorovi. „Keď začal byť infekčný najmladší Viktor, karanténa doma dostala trhliny a prenosu sme nezabránili. Trojročné choré dieťa s respirátorom na ústach neutíšite,“ vysvetľoval župan.

– Foto: fb/viskupic.jozef

Rodina sa pritom snažila šíreniu nákazy vyhnúť ako sa len dalo. „Napriek všetkej snahe, nastavení domácich pravidiel, koridorov, hyperčastému vetraniu aj germicídnym žiaričom, ako aj podpore imunity vitamínmi, prechádzkami, nám s manželkou vyšiel pozitívny antigénový test,“ oznámil v nedeľu. Viskupič aj opísal, aký priebeh má u nich choroba. „Nateraz máme príznaky stredného priebehu. Kĺby, svaly, hlieny, chuť a teploty mierne nad 37,“ dodal.

Viskupič sa dal očkovať ešte v januári tohto roka. – Foto: fb/viskupic.jozef

Viskupič sa nechal očkovať proti covidu v januári tohto roka. Spolu s ostatnými vicežupanmi chceli ísť príkladom. Odborníci už viackrát zdôraznili, že aj očkovaní ľudia sa môžu nakaziť novým typom koronavírusu. Očkovanie by však malo výrazne znižovať riziko hospitalizácie či ťažkého priebehu ochorenia.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zúfalý trnavský župan Viskupič. S covidom leží celá rodina

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport