tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda Klubu 500 Vladimír Soták, foto: tasr

Zúfalý Soták prosí vládu: Neubližujte nám, lebo budeme musieť spraviť toto!

Najskôr to skúšali argumentami a výzvami, teraz už len prosia. Zúfalí zamestnávatelia žiadajú vládu, aby nerušila doteraz platné schémy pomoci pre spoločnosti počas pandémie. Od júla by sa totiž pomoc mala poskytovať podľa Covid automatu len v najhorších okresoch. Podľa Sotákovho Klubu 500 to spôsobí len chaos a prepúšťanie.

Zmena schémy štátnej pomoci opäť poškodí tých, ktorí napĺňajú štátny rozpočet. Upozorňuje na to Klub 500 v súvislosti s avizovanou zmenou pravidiel. Od júla by mal totiž štát poskytovať príspevky na udržanie pracovných miest len v najhorších okresoch podľa Covid automatu a v tých prevádzkach, ktoré boli rozhodnutím hygienika zatvorené. Štátna pomoc by sa tak už nemala udeľovať všetkým podnikom, ktorým klesli tržby.

Matematika je jednoduchá

Po novom sa nepočíta ani s doteraz najviac využívaným paušálnym príspevkom pri poklese tržieb, určeným na zaplatenie mzdových nákladov zamestnancov. Podľa zamestnávateľov je to chyba. „Matematika je teda jednoduchá. Ak podnik udrží pracovné miesto a zamestnanca neprepustí, ten neskončí na úrade práce a nebude odkázaný na dávky od štátu,“ upozorňuje výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.

Výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor. – Foto: tasr

Ďalej hovorí, že krízou zdrvené podniky zároveň prichádzajú o možnosť uchádzať sa o príspevky na udržanie pracovných miest pol roka pred tým, ako začne platiť trvalý kurzarbeit. „Je to veľmi zlé rozhodnutie, lebo spôsobí chaos. Akú má logiku rušiť podporu pre firmy na základe poklesu tržieb, ak teraz táto podpora je, pol roka tu nebude a budúci rok s príchodom zákona o kurzarbeite tu znova bude?!?“ krúti hlavou Gregor.

Prosíme politikov, aby ďalej neubližovali podnikom, ktoré sú vystavené náročnej situácii na slovenských a svetových trhoch. Musia sa vysporiadať s raketovo rastúcimi cenami vstupov, zvýšilo sa im úverové zaťaženie a mnohé vyčerpali už všetky svoje zdroje a rezervy,“ argumentuje výkonný riaditeľ Klubu 500. Aj preto vyzýva členov vlády, aby predĺžili podporu na udržanie pracovných miest do konca roka a pripravili kompenzačné schémy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zúfalý Soták prosí vládu: Neubližujte nám, lebo budeme musieť spraviť toto!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku