eReport.sk
Foto: shutterstock

Zubní lekári požadujú viac kompetencií. Komora chce byť garantom pre pacienta

Slovenská komora zubných lekárov (SKZL) by mala byť garantom, aby bol pacient kvalitne a bezpečne ošetrený. Na to je však potrebné, aby sa komore zvýšili kompetencie. Vo štvrtok na to upozornil prezident SKZL Igor Moravčík.

Presadzujú povinné členstvo v organizácii pre zubárov

Komora už dlhodobo presadzuje povinné členstvo v organizácii pre všetkých zubárov, zatiaľ však neúspešne. Komora je ale presvedčená, že by mala byť garantom, aby bol pacient kvalitne a bezpečne ošetrený, na čo však musí mať kontrolné mechanizmy. „Preto by sme chceli zvýšiť kompetencie komory, a to nielen v oblasti etiky, ale aj v oblasti posudzovania odbornej spôsobilosti a kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ spresnil Moravčík.

Komora chce kontrolovať kvalitu poskytovania služby

Pripomenul, že SKZL ako odborný garant zubného lekárstva nemá kompetenciu v dohľade nad výkonom povolania zubného lekára. Žiada preto, aby mohla komora kontrolovať kvalitu poskytovania zubnej zdravotnej starostlivosti, kontrolovať a zvyšovať odbornosť zubárov a zvýšila sa jej kompetencia v dohľade nad vykonávaním odborných činností.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zubní lekári požadujú viac kompetencií. Komora chce byť garantom pre pacienta

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php