Filip Zubčič, foto:tasr

Zubčič vyhral obrovský slalom v Bansku, Adam Žampa 19.

Chorvátsky lyžiar Filip Zubčič zvíťazil v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára. V Bansku zdolal o 40 stotín sekundy majstra sveta Mathieua Faivreho z Francúzska, tretí bol Rakúšan Stefan Brennsteiner s odstupom 0,93 s.

Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil 19. priečku (+3,07 s), jeho brat Andreas nepostúpil do druhého kola. Dvadsaťosemročný Zubčič si pripísal tretí triumf v pretekoch prestížneho seriálu, všetky má na konte v tejto disciplíne. V jej priebežnom hodnotení figuruje na druhej pozícii o 22 bodov za Francúzom Alexisom Pinturaultom, ktorý skončil štvrtý a jasne vedie celkové poradie SP. Adam Žampa skončil na MS v tejto disciplíne ôsmy, v Bansku sa predstavil so štartovým číslom 18.

Už na druhom úseku nabral veľkú stratu, v jednej zo zatvorenejších bránok musel mierne brzdiť a korigovať stopu a najmä mu chýbala dravosť, ktorá zdobila jeho výkon na šampionáte. Stačilo mu to však na účasť medzi elitnou tridsiatkou, kam sa nezmestil Andreas Žampa so štartovým číslom 46. Adam išiel v druhom kole bez viditeľnejšej chyby a dokázal sa posunúť o tri miesta v porovnaní s prvým kolom. Bodoval v piatom „obráku“ tohto ročníka SP.