tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

ŽSR chcú elektronickou aukciou predať Železničnú polikliniku Zvolen

Slovenské železnice predávajú na predaj zaujímavú nehnuteľnosť.

Železničná poliklinika vo Zvolene, ktorá je v správe Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), je na predaj. ŽSR v týchto dňoch vyhlásili ponukové konanie formou elektronickej aukcie na jej odpredaj. Po poliklinike v Žiline ide o druhý objekt železníc, ktorý v rámci racionalizácie rozsahu nehnuteľností a znižovania nákladov na správu ponúkajú na predaj.

Viac zaujímavých tém tu:

  1. Historické tatranské električky Trojča a Kométa.

Týmto krokom ŽSR reflektujú na závery projektu Lepšie fungovanie ŽSR, ktorý v roku 2019 zverejnil Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP) Ministerstva financií SR po ukončení previerky v spoločnosti. Jedným z prijatých opatrení bola úloha efektívne odpredať trvalo nepotrebný majetok, a tým znižovať prevádzkové náklady na jeho správu a údržbu.

„Zároveň je potrebné efektívne kapitalizovať ostatný  majetok, ktorý nesúvisí s hlavnou činnosťou ŽSR, teda správou a údržbou železničnej infraštruktúry. Takýmto trvalo nepotrebným majetkom sú aj nehnuteľnosti zdravotníckych zariadení ŽSR, ktorých proces postupného odčleňovania sa začal už v roku 2005, a to formou prenechania týchto nehnuteľností do prenájmu licencovaným poskytovateľom zdravotníckej starostlivosti,“ uviedol pre TASR generálny riaditeľ ŽSR Miloslav Havrila.

Areál železničnej polikliniky vo Zvolene sa nachádza v širšom centre mesta, v blízkosti Zvolenského zámku. Areál je tvorený troma budovami – poliklinika, rehabilitácia a trafostanica. Dominantná je šesťpodlažná budova polikliniky s menším dvorom so spevnenou plochou na parkovanie. Celková rozloha areálu predstavuje 1 297 štvorcových metrov.

Objekt je v súčasnosti využívaný ako zdravotné stredisko na základe stále platnej nájomnej zmluvy. „Aj po odpredaji týchto nehnuteľností bude pokračovať poskytovanie zdravotníckej starostlivosti v poliklinike, keďže jednou z dôležitých podmienok odpredaja je cedovanie práv a povinností z platnej nájomnej zmluvy na kupujúceho,“ uvádzajú ŽSR.

Podmienky a detaily vyhláseného ponukového konania formou elektronickej aukcie sú zverejnené na stránke ŽSR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŽSR chcú elektronickou aukciou predať Železničnú polikliniku Zvolen

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku