eReport.sk
Predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.
Podpredseda Národnej rady SR a šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka podľa europoslankyne Moniky Beňovej falošne zavádza. Zdroj: fb / miso.simecka

Zriadenie, existencia či rušenie špeciálnych inštitúcii nikdy nebola podmienkou členstva v EÚ, prízvukuje Monika Beňová


Slovenskí europoslanci, ale aj opoziční politici, idú po novej slovenskej vláde ako pes po údenom mäse. Nielenže na vládu Roberta Fica chodia žalovať do europarlamentu, ale navyše tam navrhujú, aby bolo Slovensku pozastavené vyplácanie eurofondov. A to najmä preto, že chce zbaviť funkcie šéfa špeciálnych prokurátorov Daniela Lipšica a zrušiť celý Úrad špeciálnej prokuratúry. Vraj to má byť urobené nedemokratickým spôsobom a proti záujmom Európskej komisie!

Šimečka dnes opäť falošne zavádzal

Slovenským europoslancom, ale aj tým ostatným poriadne „naložila“ vo svojom vystúpení Monika Beňová, ktorá si vo svojom vystúpení veru servítku pred ústa nedávala. Jej hnev na celú našu opozíciu je však taký veľký, že pred odchodom domov na Vianoce sa týmto „Slovákom“ venovala v statuse ešte raz. A opäť sa pri tom poriadne rozohnila, pričom najviac si to od nej odniesol bývalý podpredseda Európskej komisie, súčasný podpredseda Národnej rady SR a šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Tomu sa po kritike Moniky Beňovej bude asi zaspávať len dosť ťažko. A možno ani nie, pretože on zrejme nemá žiadnu „kožu na tvári“ a pre uchvátenie moci na Slovensku je ochotný urobiť hocičo.

Členský štát EÚ však nie je povinný rešpektovať návrhy či požiadavky Európskej komisie.

Monika Beňová, europoslankyňa za Smer-SSD

Beňovú opätovne doslova naštartovalo dnešné vystúpenie Michala Šimečku v diskusnej relácii Na telo v TV Markíza, kde sa stretol so šéfom Život Národná strana Tomášom Tarabom. „To je dôvodom, keď považujem za dôležité vysvetliť, ako dnes opäť falošne zavádzal,“ uviedla úvodom Beňová, podľa ktorej Šimečka občas povedal správne informácie, ale tie len potvrdili, ako veľmi opozícii záleží na vyvolávaní nenávisti voči Slovensku v inštitúciách EÚ.

„Šimečka sám seba pochválil, že ako bývalý podpredseda EP teda VIE a pozná procesy. Presne tak, Michal Šimečka, presne viete čo a ako ste robili proti iným krajinám, a tak ste to len „skopírovali“ proti Slovensku. Prvý raz rezolúciou po vražde na Zámockej, lenže to ste bol ešte „opatrný“. Veď čo keby ste ich potrebovali do vami plánovanej koalície. Ale zbytočná a prehnaná bola už tá prvá rezolúcia,“ konštatuje europoslankyňa za Smer-SSD.

Nie sme povinní rešpektovať návrhy EK

„Teraz, keď ste voľby prehrali, už je vlastne všetko jedno, a už platí len heslo: O čo horšie, o to lepšie!“ prízvukuje Beňová, podľa ktorej žiadny členský štát, ani Slovensko, nemusí vopred konzultovať pripravované legislatívne zmeny, zvlášť po tom keď nespadajú ani do takzvaných spoločných európskych politík.

Predkladať rezolúcie voči vlastnej krajine dva razy v jednom volebnom období je nevkusné, nemorálne a politicky absolútne nezrelé.

Monika Beňová, europoslankyňa za Smer-SSD

„Pred vstupom SR do EÚ som bola predsedníčkou výboru pre európsku integráciu. Aj preto viem úplne presne, že zriadenie, existencia či rušenie špeciálnych inštitúcii nikdy nebola „podmienkou“ členstva v EÚ a nemá ani dosah na tzv. „Rule of law“ (doktrína angloamerickej právnej kultúry – pozn. red.). To je mimochodom v zmluve definované tak formálne, že sa dá použiť ale aj zneužiť prakticky na čokoľvek,“ pripomína europoslankyňa ďalej.

Ak teda členský štát mení legislatívu, po skončení legislatívneho procesu môže podľa Beňovej Európska Komisia požiadať (ak je prijatá legislatíva v rozpore s právom EÚ) o konzultácie, vysvetlenie prípadne o úpravy. „Členský štát však nie je povinný rešpektovať návrhy či požiadavky EK. Následne môže EK použiť nástroje, ktoré jej umožňuje zmluva.

Členský štát aj EK sa môžu obrátiť aj na Súdny dvor EÚ. Tak, ako to bolo v prípade povinného prerozdeľovania migrantov,“ píše Beňová, podľa ktorej zákernosťou opozície, a špeciálne expodpredsedu EP Michala Šimečku je okrem iného fakt, že to všetko vie. „Rovnako tak vie, že celé ich úsilie smeruje k tomu, aby EK Slovensko „potrestala“. Akokoľvek, ale ideálne pozastavením financovania z fondov EÚ, nakoľko vedia, že reálne žiaden iný „trest“ neexistuje,“ pridáva ďalej Monika Beňová.

Fico pravdivo informoval o zneužívaní ÚŠP

„A výsledok ste videli v diskusii v stredu večer. Ale ani to im nestačí. Na január si naplánovali predloženie rezolúcie proti Slovensku. Taká je pravda. Tie ich nehanebné klamstvá a výhovorky môžu rozprávať tak ľuďom, ktorí netušia ako to funguje,“ soptí Beňová, ktorá pridáva aj poznámku k opozičnej kritike Roberta Fica. „Robert Fico, ako líder opozície, pravdivo informoval EK o zneužívaní UŠP a ďalších orgánov činných v trestnom konaní v politickom súboji perzekúciou opozície kvôli tlačových konferenciám a postom na FB. Ale NIKDY nechcel, aby sme Slovensko kritizovali a navrhovali proti našej vlasti hanebné rezolúcie,“ prízvukuje Beňová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Beňová
  2. Opozičné klamstvá
  3. Dva uhly pohľadu

Na záver slovenská europoslankyňa pridala ešte poslednú poznámka. „Môžeme tu koalícia s opozíciou pokojne súperiť o to, ako si predstavujeme politiky štátu, a aj tie európske, ale predkladať rezolúcie voči vlastnej krajine dva razy v jednom volebnom období je nevkusné, nemorálne a politicky absolútne nezrelé. Lebo o čo menšia krajina o to viac musí bojovať za seba a nie proti sebe.“

Zdroj: FB / Monika Beňová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zriadenie, existencia či rušenie špeciálnych inštitúcii nikdy nebola podmienkou členstva v EÚ, prízvukuje Monika Beňová

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne