eReport.sk

Zranený Sulík si hrkútal s Pellegrinim. Toto na zakopanie vojnovej sekery s Matovičom nevyzerá

Vyzeralo to na neľahkú úlohu. Minister hospodárstva a vicepremiér Richard Sulík (SaS) sa stretol v nedeľnej debate RTVS s bývalým premiérom a opozičným poslancom Petrom Pellegrinim (HLAS). Kto by čakal, že budú lietať nože a taniere, mohol byť poriadne prekvapený. Napriek tomu jeden zranený sa v štúdiu nachádzal. Sulík totiž prišiel do diskusie O 5 minút 12 so zranenou hlavou.

„Udrel som si ju pri nastupovaní do auta,“ priznal pre ereport.sk vicepremiér, ktorému z tejto udalosti zostal na hlave poriadny šrám. Na jeho výkon v debate to však zrejme vplyv nemalo. S Pellegrinim sa totiž na veľa veciach zhodli. Bývalý smerák sa veľmi opatrne vyjadroval k nápadu s celoplošným testovaním národa, s ktorým na sobotňajšej tlačovej konferencii prišiel premiér Igor Matovič. Testy by mali odhaliť, kto je v súčasnosti infekčný a je vysoko pravdepodobné, že roznáša koronavírus v spoločnosti ďalej. Sulík sa s Pellegrinim zhodli, že by takéto testovanie malo byť dobrovoľné. Rovnako sa páni vyjadrili v duchu, že zásah polície na sobotňajšej demonštrácii pred úradom vlády, bol viac než otázny. „Použitie vodného dela považujem za zlyhanie,“ vyjadril sa kriticky Sulík. Pellegrini si tiež prihrial polievku. „Ako chce vláda zabezpečiť celoplošné testovanie, keď nevie zabezpečiť, že počas núdzového stavu sa vám vyskytne niekoľkotisícové zhromaždenie a nie ste ho schopný hneď na začiatku rozpustiť?“

Sulík sa už tradične nechcel vyjadrovať k osobným útokom premiéra, ktorý mal ministra hospodárstva častovať prívlastkami ako šarlatán, mudrc či mu pripísal smrť desiatok ľudí. „Sú aj horšie veci na svete ako nepremyslené útoky,“ dodal vicepremiér s tým, že z koalície sa rozhodne nechystá SaS odísť. Pellegrini sa zastal nielen Sulíka, na ktorom sa mu páči postoj k protipandemickým opatreniam, ale aj štátneho tajomníka rezortu diplomacie Martina Klusa. Ten necestoval s premiérom Igorom Matovičom na rokovanie do Bruselu, práve preto, že je zo SaS. Matovič chcel koaličného partnera vytrestať za to, že Sulík má rozdielny názor. Premiérovi sa to vypomstilo po tom, čo bolo zverejnené video z jeho príhovoru v Bruseli, kde pôsobil veľmi nepripravene. „Ja som ako premiér bez štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí a ešte s jedným či dvoma poradcami pre zahraničnú politiku ani nešiel na rokovanie do Bruselu. Je otázka, či sa pán premiér dá vôbec niekým pripraviť, alebo si sám o sebe myslí, že všetko vie,“ zaspomínal si Pellegrini, podľa ktorého sa Matovič zachoval detinsky. Rovnako, ako aj v prípade jeho vyhrážania sa verejnosti, že ak sa celoplošné testovanie na koronavírus nepodarí, podá demisiu. „Asi bude dobré toto nekomentovať. To sú konštrukty, ktorým aj ja mám problém rozumieť,“ priznal Sulík, ktorý si zrejme s Matovičom ešte užije svoje.

Zdroj foto: RTVS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zranený Sulík si hrkútal s Pellegrinim. Toto na zakopanie vojnovej sekery s Matovičom nevyzerá

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti