tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
foto: profimedia

Zoro Kollár sa na slobodu nedostane! A nielen on ostáva vo väzbe

AKTUALIZOVANÉ – Nielen podnikateľ Zoroslav Kollár sa na slobodu nedostane. Štvrtkové rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu SR sa týka aj dvoch bývalých funkcionárov v slovenskej justícii.

Podnikateľ Zoroslav Kollár, bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila Urbancová a expodpredseda Okresného súdu Bratislava III David Lindner zostávajú vo väzbe.

Senát 4T Najvyššieho súdu (NS) SR zamietol ich sťažnosť voči nedávnemu rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku stíhať ich väzobne.  Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Senát rozšíril dôvody väzby

„Senát zároveň na podklade sťažnosti prokurátorky rozšíril dôvody väzby u obvinených Zoroslava K. a Davida L. aj o preventívnu väzbu,“ uviedla Važanová.

Na snímke zadržaná Jarmila Urbancová. Foto: tasr

„Nemôžeme zatiaľ na rozhodnutie NS SR reagovať, keďže nemáme k dispozícii písomné zdôvodnenie rozhodnutia. Som presvedčený, že dôvody kolúznej väzby u Jarmily U. neexistujú,“ uviedol obhajca bývalej podpredsedníčky NS SR Peter Erdős. Advokát už počas rozhodovania na ŠTS zdôraznil, že nevidí trestné stíhanie jeho klientky ako dôvodné.

Trojicu zadržala NAKA 28. októbra v rámci akcie Víchrica. Následne Ústavný súd SR 29. októbra dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu Urbancovú a Davida Lindnera. Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.

Zdroj: tasr, foto: shutterstock, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zoro Kollár sa na slobodu nedostane! A nielen on ostáva vo väzbe

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku