eReport.sk

Zora Czoborová otvorene: Dieťa mi nechýba

Na začiatku som sa nášho vekového rozdielu veľmi bála, dokonca som na čas prerušila aj našu komunikáciu. Myslela som si, že mu dám priestor a čas, ktorý každý mladý človek potrebuje aby dozrel. On však tvrdohlavo išiel za tým, že som pre neho partnerka, s ktorou chce žiť celý svoj život,“ tvrdí o svojom manželovi v rozhovore Zora Czoborová.

Koronakríza útočí na všetky sféry. Ako sa prejavila vo vašom fitness biznise?

Dovolím si povedať, že môj biznis je momentálne druhou vlnou najviac zasiahnutý. Fitpobyty, ktoré organizujem po celom Slovensku i v zahraničí, som musela zrušiť. Už koncom augusta som predvídala, že nás v októbri zasiahne silná druhá vlna, takže som presunula termín októbrového fitpobytu na polovičku decembra. V kútiku duše verím, že sa vtedy už bude môcť uskutočniť a dobre si od 14.- 17. decembra po lockdowne zacvičíme.

Ako momentálne fungujete?

V podstate pracovne nijako. Musím povedať, že mi to veľmi nevyhovuje a to najmä po psychickej stránke. Chýbajú mi moje klientky, spoločné chvíle trávené cvičením, naša komunikácia, úzky kontakt a zábava na fitpobytoch. Je to neľahká fáza života, s ktorou sa musíme všetci popasovať. Ako športovkyňa som zvyknutá ísť ďalej za každých okolností. Nezostať zronená na kolenách… Naopak zabojovať, byť pozitívna a motivačná, nájsť v sebe silu, veriť si a spraviť všetko pre to, aby som sa odvážne a racionálne pozerala do budúcnosti. Veď život je jedna veľká sínusoida. Verím, že toto je dno z ktorého sa treba odraziť smerom nahor.

Prišli ste pre koronakrízu o veľa peňazí?

Ja to vnímam tak, že vždy sa všetko deje pre niečo. Počas roka mávam 18-20 fitpobytov… Musela som zrušiť všetky fitpobyty v zahraničí i väčšinu na Slovensku. Všetko som nastavila tak, že moji klienti si to parádne užijú budúci rok. Moja intuícia mi však hovorí, že tento i ďalší rok to ešte bude pre nás všetkých nesmierne ťažká skúška…

Žijete momentálne z úspor?

Som človek, ktorý vždy myslí na zadné vrátka. Nikdy v živote som sa nestavala do polohy, že potrebujem honosné materiálne veci či drahé značkové oblečenie. Snažím sa žiť tak, aby som mala úspory minimálne na pár rokov. Moji rodičia ma viedli k tomu, aby som bola skromná a rozlišovala, čo sú skutočné hodnoty v živote. Oni zažili vojnu. To najhoršie, čo nás môže postihnúť, keď bojujete o holý život a svoju existenciu. To najstrašnejšie, čoho by som sa ja a verím, že ani nikto z nás nechcel dožiť… My ,,povojnoví“, sme si akosi automaticky zvykli na prepych, pohodlie, vysoký životný štandard, často i zbytočný mamon. Verím, že vďaka tejto kríze si všetci riadne prekopeme hodnotové rebríčky aj smer, ktorým chceme, aby sa náš život uberal.

Zblížila vás ešte viac korona aj s manželom Petrom?

Musím povedať, že u nás sa v rámci spoločného žitia vôbec nič nezmenilo. Môj manžel je itečkár a robil home office z domu aj predtým. Vo vzťahu teda máme tú istú rytmiku ako predtým. My sa navzájom nesmierne rešpektujeme a veľmi nám vyhovuje, že celý čas trávime spoločne. Doma v našej spoločnej bubline máme každý aj svoju minibublinku. Aj vďaka tomu, že máme trošku väčší byt si v prípade potreby samoty môžeme do nich pohodlne zaliezť . Ale veľmi radi sa v tých bublinkách navštevujeme…

S Petrom ste šesť rokov manželia. Rastie u vás vzájomné pochopenie a láska?

Určite rastie. Aj teraz keď mám občas slabšie chvíľky, cítim u manžela obrovskú oporu. Vždy stojí pri mne. Možno nie vždy súhlasí so všetkým čo robím, alebo so všetkými mojimi názormi. No rešpektuje ma, nesnaží sa ma meniť, či nútiť do niečoho. Cítim z neho obrovskú lásku a oporu. Dáva mi pocit, že ma vždy podporí a ochráni. Dokáže mi vytvoriť akúsi ochrannú striešku, pod ktorou sa môžem skryť a vždy tam nájdem jeho objatie. Je to chlap za akého som životu vďačná a akého by som dopriala všetkým ženám.

Čo vám na Petrovi imponuje?

Imponuje mi na ňom to, že je to jeden komplexný človek, ktorý je veľmi vzdelaný, sčítaný a má neskutočný všeobecný prehľad. Je nielen fyzicky ale hlavne mentálne silný. Zaujíma sa o celosvetove dianie, snaží sa vychádzať z relevantných informácii. Nebyť ovplyvnený mediálnymi informáciami. Vždy, keď potrebujem poradiť, povie mi nestranný a odborný názor.

Máte vekový rozdiel štrnásť rokov. Pociťujete ho niekedy?

Peter je natoľko gavalierom, že mi vekový rozdiel nikdy nedal najavo. Na začiatku som sa nášho vekového rozdielu veľmi bála, dokonca som na čas prerušila aj našu komunikáciu. Myslela som si, že mu dám priestor a čas, ktorý každý mladý človek potrebuje aby dozrel. On však tvrdohlavo išiel za tým, že som pre neho partnerka, s ktorou chce žiť celý svoj život a svojim správaním i činmi ma presvedčil. Za čo som mu dnes nesmierne vďačná.

Do akej miery je pre vás dôležitá v manželstve fyzická príťažlivosť?

Mám veľké šťastie. Môj manžel je fešák a áno, priznám sa, že prvoplánovo ma jeho fyzický vzhľad k nemu priviedol. Z Petra som však okamžite pocítila aj niečo, čo ma ešte viac priťahovalo. Cítila som, že je dobrý človek. Doslova z neho srší dobrota. Všimnete si to na komunikácií s priateľmi, ale i s cudzími ľuďmi. Ako sa správa a reaguje na určité situácie. Keď som spoznala jeho rodičov, bolo mi hneď všetko jasné. Sú to úžasní ľudia, ktorí mu dali skvelé základy vo výchove, životné hodnoty a lásku v kompletnej rodine.

Mali ste za sebou viacero vzťahov. Peter je však jediný, ktorého ste si vzali. Prečo?

Žena pocíti, kedy príde ten pravý. Bola som veľmi opatrná a nikdy som sa do manželstva nehrnula, i keď som mala nejaké ponuky…. Chcela som si byť naozaj stopercentne istá. Potrebovala som mať pocit, že sme pre seba navzájom dobrí a vyzretí ľudia pre taký krok akým je manželstvo. Manželstvo je pre mňa v živote veľmi dôležité.

Nie je vám trošku ľúto, že ste nemali deti?

Možno to bude znieť zle. Keby to prišlo, tak je to božie požehnanie, tešili by sme sa… Ale bytostne nepociťujeme, že by nám dieťa, hlavne ohľadom k môjmu veku, chýbalo k tomu, aby sme boli šťastní a žili spolu krásny plnohodnotný život. Sme s tým stotožnení a vyrovnaní.

Nad adopciou ste nikdy nerozmýšľali?

Určite nie. My dvaja ako partneri to tak necítime.

foto: Archív Z.C.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zora Czoborová otvorene: Dieťa mi nechýba

Najnovšie