eReport.sk
Alfred a Pat_Hitchcock, foto:tasr

Zomrela dcéra legendárneho Alfreda Hitchcocka!

Vtáky, Psycho či Na sever severozápadnou stopou. To sú klasické diela režisérskej ikony Alfreda Hitchcocka. Dnes zarezonovala verejnosťou smutná správa. Zomrela jediná dcéra známej legendy.

Vo veku 93 rokov zomrela britská herečka Pat Hitchcocková, ktorá bola jediným potomkom slávneho filmového režiséra Alfreda Hitchcocka. Napísala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Médiá o smrti umelkyne informovala jej dcéra Tere Carrubbaová. Patricia Hitchcocková O’Connellová podľa nej zomrela v pondelok v spánku v meste Thousand Oaks v americkom štáte Kalifornia.

„Vždy chránila odkaz svojho otca a postarala sa o to, aby sa naňho vždy spomínalo,“ povedala Carrubbová.

Pat Hitchcocková sa narodila v Londýne v roku 1928. Neskôr sa s rodičmi presťahovala do Kalifornie, kde sa jej otcovi podarilo vďaka kultovým snímkam získať prezývku „majster napätia“ (Master of Suspense).

Už počas mladosti účinkovala v mnohých školských divadlách a vystupovala aj v inscenáciách na Broadwayi. V roku 1947 ju prijali na Londýnsku akadémiu múzických a dramatických umení. Ešte počas štúdií si zahrala v otcovom filme Cudzinci vo vlaku (Strangers on a Train).

Podľa filmových kritikov bola vtipnou herečkou, ktorá bola úspešná aj v televíznych inscenáciách, či v kultovom seriáli svojho otca Príbehy Alfreda Hitchcocka (Alfred Hitchcock Presents). Okrem toho si zahrala menšiu rolu aj v slávnom filme Psycho. Stvárnila v ňom postavu kolegyne hlavnej protagonistky, ktorá je neskôr vo filme dobodaná v sprche.

Pat Hitchcocková po smrti svojho otca pokračovala v jeho odkaze. Objavila sa v mnohých dokumentoch o slávnom filmovom režisérovi. S manželom Josephom, ktorý zomrel v roku 1994, mala tri deti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrela dcéra legendárneho Alfreda Hitchcocka!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti