eReport.sk
Osemdesiatjedenročný "Bill" William Shakespeare počas očkovania proti ochoreniu COVID-19
"Bill" William Shakespeare počas očkovania. Foto: taasr/ap

Zomrel William Shakespeare. Bol prvý zaočkovaný človek v Británii a druhý na svete

Brit menom William Shakespeare, ktorý ako prvý muž v tejto krajine dostal vakcínu proti koronavírusu od konzorcia BioNTech/Pfizer, zomrel na nesúvisiace ochorenie. V utorok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Vtedy 81-ročný Brit, priateľmi nazývaný Bill, sa v vlani v decembri stal druhou osobou v Británii, ktorú zaočkovali vakcínou proti koronavírusu mimo klinických testov. Zároveň bol aj druhou zaočkovanou osobou na svete, píše na svojej webovej stránke stanica BBC.

Zábery z vlaňajšieho decembra zachytávajú, ako mu vpichujú očkovaciu látku v univerzitnej nemocnici v meste Coventry. To je vzdialené zhruba 32 kilometrov od mesta Stratford-Upon-Avon, kde sa narodil jeho menovec, svetoznámy dramatik William Shakespeare.

Osemdesiatjedenročný „Bill“ William Shakespeare počas očkovania proti ochoreniu COVID-19 vakcínou od spoločností Pfizer a BioNTech v Univerzitnej nemocnici v anglickom meste Coventry v utorok 8. decembra 2020. – Foto: tasr/ap

Shakespeare dávku vakcíny dostal krátko po 90-ročnej britskej seniorke Margaret Keenanovej. Tá sa 8. decembra 2020 stala prvým človekom v Británii aj na svete, ktorého zaočkovali vakcínou.

Zábery z očkovania Williama Shakespeara v decembri minulého roka sa ocitli na titulných stranách mnohých novín, vrátane denníka New York Post – ten ich priniesol pod názvom „Krotenie chrípky“, píše DPA.

Shakespeare bol hospitalizovaný na oddelení pre chorých seniorov, keď dostal očkovaciu látku. Bol aktivistom pracujúcim pre Labouristickú stranu a jeho smrť potvrdil v utorok stranícky predstaviteľ.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel William Shakespeare. Bol prvý zaočkovaný človek v Británii a druhý na svete

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti