tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Milan Bandič na snímke vpravo. Foto: tasr/ap

Zomrel starosta Záhrebu a jeden z najznámejších politikov Chorvátska

Milan Bandič, kontroverzný dlhoročný starosta chorvátskej metropoly Záhreb, zomrel vo veku 65 rokov na srdcový záchvat. V nedeľu to oznámil jeho úrad, na ktorý sa odvolala tlačová agentúra AP.

Bandič sa začal zle cítiť v sobotu okolo polnoci a urýchlene ho odviezli do nemocnice, ale na jeho záchranu sa už nič nedalo urobiť, uviedla štátna televízia HRT. Populista Bandič bol jedným z najznámejších politikov Chorvátska, Záhreb riadil posledných 21 rokov, ale jeho pôsobenie v úrade bolo poznačené sériou korupčných škandálov.

Chorvátske protikorupčné úrady začali proti Bandičovi niekoľko vyšetrovaní. Bandiča dokonca v roku 2014 zatkli, ale neskôr ho znovu zvolili za starostu Záhrebu. Niektorí občania v nedeľu smútili nad jeho smrťou a na jeho počesť zapaľovali pred jeho domom v Záhrebe sviečky.

Bandič „žil pre svoje mesto a jeho občanov, ktorí boli uňho vždy na prvom mieste, a žil pre svoju prácu, ktorú robil s elánom a láskou a ktorej sa celý odovzdával“, napísal Bandičov úrad. Politik mal aj v minulosti zdravotné ťažkosti. Zanechal po sebe manželku a dcéru.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel starosta Záhrebu a jeden z najznámejších politikov Chorvátska

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku