eReport.sk
Bobby Caldwell
Vo veku 71 rokov zomrel americký spevák a skladateľ Bobby Caldwell. Foto: tasr

Zomrel spevák a autor R&B hitov Bobby Caldwell, mal len 71 rokov

Americký spevák a skladateľ Bobby Caldwell zomrel vvo veku 71 rokov. Stál za takými R&B hitmi ako Open Your Eyes a What You Won’t Do for Love. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Jeho manželka Mary Caldwellová zverejnila na Twitteri vyhlásenie, že spevák dlho trpel chorobou. Dodala, že zomrel v utorok vo svojom dome v Great Meadows v štáte New Jersey.

Caldwell bol známy svojím precíteným hlasom a schopnosťou vystupovať v mnohých žánroch. To pripisoval rozmanitosti mesta Miami v štáte Florida, kde vyrastal. Tam sa zoznámil s latino, haitskou, reggae a R&B hudbou.

Jeho pieseň What You Won’t Do for Love sa v roku 1978 dostala do rebríčka Billboard a v roku 1998 ju raper Tupac Shakur samploval vo svojom hite Do For Love. Caldwell nikdy nemal iný hit, ktorý by sa priblížil piesni What You Won’t Do for Love, ale vydal niekoľko uznávaných albumov.

V 90. rokoch 20. storočia sa Caldwell preorientoval na nahrávanie a interpretáciu amerických štandardov, vrátane piesní, ktoré spopularizovali Frank Sinatra a Nat King Cole.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel spevák a autor R&B hitov Bobby Caldwell, mal len 71 rokov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti