eReport.sk
Izraelskí osadníci naprávajú veľkú Dávidovu hviezdu v ilegálne postavenej izraelskej osade Eviatar, ktorú vidno z palestínskej dediny Beita na hranici s Izraelom
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Zomrel palestínsky chlapec, ktorého postrelili izraelskí vojaci

Svojim zraneniam podľahol v sobotu 12-ročný palestínsky chlapec, ktorého minulý týždeň postrelili izraelskí vojaci počas násilností na hranici pásma Gazy. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na palestínske ministerstvo zdravotníctva.

Maloletého Palestínčana zasiahla guľka minulý týždeň v sobotu počas demonštrácie pri hraničnom plote, ktorý oddeľuje pásmo Gazy a židovský štát, informovala palestínska tlačová agentúra WAFA. Na pohrebe sa zúčastnilo približne 100 ľudí.

Strelné zranenie utrpel aj jeden izraelský policajt

Nepokoje z 21. augusta si podľa hnutia Hamas, vládnúceho v Gaze, vyžiadali približne 40 zranených vrátane 32-ročného Palestínčana, ktorý svojim zraneniam podľahol v stredu.

Strelné zranenie utrpel aj jeden izraelský policajt, ktorý je momentálne v kritickom stave, pripomína AFP. Izraelská armáda uviedla, že ostrou paľbou a ďalšími opatreniami reagovala na palestínskych “výtržníkov”, ktorí cez hraničný plot hádzali výbušniny a pokúšali sa ho preliezť.

V sobotu vypukli na hranici Gazy ďalšie protesty

Židovský štát navyše po nepokojoch vykonal v pásme Gazy v sobotu nálety. Izrael opäť letecky útočil na pásmo v noci na utorok, a to v reakcii na zápalné balóny vypustené z Gazy, ktoré spôsobili na juhu krajiny požiare.

V sobotu vypukli na hranici Gazy ďalšie protesty, ktoré však tentokrát boli menej násilné, uvádza AFP. V máji viedli Izrael a palestínski militanti z Gazy 11-dňový ozbrojený konflikt, pri ktorom zahynulo v Izraeli 13 ľudí a v Gaze podľa tamojších úradov 255 ľudí. Izrael sprísnil blokádu pásma Gazy v roku 2007 a neskôr sa k nej pridal aj Egypt. Obe krajiny uvádzajú pre toto opatrenie bezpečnostné dôvody.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel palestínsky chlapec, ktorého postrelili izraelskí vojaci

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti