eReport.sk
Jablonec nad Nisou, 12. 3. 2015, Karel Fiala , medaile Limonádový Joe mincovna ražba zlaté medaile karel fiala limonádový joe,Image: 226463530, License: Rights-managed, Restrictions: Při použití tohoto snímku povinnost uvést kredit ve formě: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia, Model Release: no

Zomrel Limonádový Joe: Karel Fiala (95) už nemal chuť žiť…


„Je načase prestať žiť,“ povedal pred svojimi 95. narodeninami herec, ktorý už nedokázal chodiť. Rodine nechcel byť na obtiaž.

 Syn Honza a manželka ho na kresle s kolieskami vozili po celom dome, aj na toaletu. Keď bol na svojej obľúbenej chalupe, celé dni presedel na záhrade. Hoci ho jeho najbližší chceli doopatrovať doma, jeho stav bol natoľko vážny, že sa napokon rozhodli umiestniť ho do Liečebne pre dlhodobo chorých v pražských Vršoviciach, kde v dôstojných podmienkach prežil svoj posledný rok života. Jeho o 16 rokov mladšia manželka Věra, s ktorou vydržal 55 rokov, ho chodila pravidelne navštevovať spolu so synmi.

Karel Fiala svoju životnú rolu dostal na poslednú chvíľu, pôvodne mal Limonádového Joa hrať Jiří Kodet. Pesničky za neho odspieval Karel Gott, ktorý odišiel do umeleckého neba takto pred rokom.  Zahral si aj v rozprávke Šíleně smutná princezna (1968) alebo Pražská pětka (1988). Tridsaťosem rokov bol členom pražského Hudobného divadla Karlín, kde sa zoznámil aj so svojou treťou manželkou Věrou.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel Limonádový Joe: Karel Fiala (95) už nemal chuť žiť…

KOMENTOVALI STE: