eReport.sk
Ivan Varga pri skladaní poslaneckého sľubu v roku 2010.
Ivan Varga pri skladaní poslaneckého sľubu v roku 2010. Foto: tasr

Zomrel bývalý poslanec Smeru! „Želám ti šťastnú cestu za svetlom,” reagoval Fico

AKTUALIZOVANÉ – Podľa informácie portálu eReport dlhoročný politik Ivan Varga, ktorý pôsobil v národnej rade od roku 2002 do roku 2016 zomrel v utorok po dlhodobých problémoch so srdcom vo veku 68 rokov. Úmrtie exposlanca pre náš portál potvrdila aj strana Smer-SD, ktorej bol súčasťou. V neskorých nočných hodinách na úmrtie Vargu reagoval aj líder opozičnej strany Robert Fico.

Ivan Varga bol zvolený za poslanca Národnej rady SR vo volebnom období 2002 –2006 za stranu, ktorú vedie Robert Fico. Bol aj členom Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo.

Je mi veľmi ľúto, že to nemal v posledných rokoch ľahké v živote a zdravie ho trápilo viac ako iných,

reagoval na úmrtie Ivana Vargu šéf strany Smer-SD.

Neskôr, vo volebnom období 2006 – 2010, keď bol opäť zvolený za poslanca, pôsobil v parlamentnom výbore pre financie, rozpočet a menu. Vo svojom ďalšom volebnom období (2012 – 2016) bol zase členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo.

Ivan Varga sa narodil 15.06.1953 v Hurbanove. V rokoch 1968 – 1972 študoval na Strednej priemyselnej škole chemickej v Bratislave. Po ukončení strednej školy pokračoval v štúdiu na Slovenskej vysokej škole technickej – Chemicko-technologickej fakulte v Bratislave. V roku 1977 ukončil vysokoškolské štúdium a nastúpil do zamestnania v spoločnosti Slovakofarma Hlohovec ako technológ VVZ. Na tejto pozícii pracoval do roku 1980, kedy začal pracovať ako vedúci TOR (technicko-organizačného rozvoja) do roku 1983. Od roku 1983 do roku 1991 pracoval na pozícii vedúceho oddelenia OPL (oddelenie prírodných látok). V rokoch 1991 – 1992 pracoval ako vedúci výskumu. V roku 1993 bol vymenovaný do funkcie technického riaditeľa, neskôr sa táto funkcia zmenila na riaditeľ pre vedu a výskum. V Slovakofarme Hlohovec pracoval až do roku 2002, kedy bol zvolený za poslanca do Národnej rady Slovenskej republiky.

Fico: Keby mu to dovolilo zdravie, nezutekal by

„Dnes som prijal smutnú správu o mojom priateľovi a kolegovi Ivanovi Vargovi. Bol pri vzniku Smeru – SD a zotrval s nami v dobrom aj v zlom období. Keby mu to dovolilo zdravie, bol by tu s nami, aktívny a nezutekal by ako to urobila partia, ktorá sa dnes iba ustráchane pozerá okolo seba a nevie, čo si počať,“ uviedol v reakcii na úmrtie Vargu jeho bývalý stranícky šéf Robert Fico.

V stanovisku, ktoré líder Smeru zverejnil v utorok asi pol hodinu pred polnocou, vyjadril všetkým príbuzným zosnulého exposlanca úprimnú sústrasť. „Je mi veľmi ľúto, že to nemal v posledných rokoch ľahké v živote a zdravie ho trápilo viac ako iných. Vyjadrujem všetkým jeho príbuzným úprimnú sústrasť.“

V závere Fico ešte odkázal: „Ivan, nikto zo živých nevie, čo je na konci životnej púte. Či tam je bodka alebo čiarka. Ak je tam bodka, tak maj večný pokoj. Ak je to čiarka, želám ti šťastnú cestu za svetlom.“

Zdroj: fb/robertficosk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel bývalý poslanec Smeru! „Želám ti šťastnú cestu za svetlom,” reagoval Fico

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti